PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

A TRIBUTE TO V.A.R. /
10 – MILOŠ DOLEŽAL Jr. – Jako Bikila

paratmagazine com dolezal mladsiPro další informace o tributu klikněte na článek ZDE. Pod číslem 10 na tributu najdete předělanou skladbu od Miloše Doležala mladšího.

Slova kapely: „S kluky z V.A.R. jsem se poprvé setkal a seznámil jako malý kluk na společném turné někdy v roce 2007, když jsem vystupoval se svým tátou ještě jako host. Již tehdy mě dokázali oslovit, měli vždy svůj styl a drží se ho dodnes. Od té doby jsem se s nimi vždy rád setkával, ať už na živých koncertech nebo ve studiu. Jejich stabilita je příkladná. Udržet celých třicet let cokoliv vůbec v chodu je nesmírně těžké a chlapi z V.A.R. to navíc zvládli prakticky celou dobu ve stejné sestavě, jelikož Sznegh určitě nejen podle mě z kapely nikdy neodešel. Za to jim všem patří obrovský respekt! Skladbu ´Jako Bikila´ si pamatuji již z onoho prvního společného turné, hlavní riff mi zůstal od té dobyv hlavě. Stejně tak je pro mě Vyczkův Rickenbacker stěžejním prvkem celkového soundu V.A.R. a ten Rick v tomto songu přímo exceluje. Oslovila mě ale i celková struktura skladby, která umožňuje song lehce přearanžovat do jiných hudebních stylů a myslím si, že právě to ode mě kluci více méně očekávali. Je mi tedy velkou ctí přispět pod svým jménem do této pocty a kapele V.A.R. i jejím fanouškům přeji vše nejlepší do budoucích let!“

„Jako Bikila“ pohledem V.A.R. Vyczka: Jako Bikila je další ze Szneghových zdařilých výtvorů, který se rychle stal hitem, často žádaným a hraným na vystoupeních V.A.R.
Berun: Věc z přelomu století, thrash´n´roll, kterej nikdy nezmizel z okruhu hraných trvalek. Naboso se ženoucí maratonec Bikila je předobrazem života v rokenrolu. S odstupem těch dvaceti let je docela legrační, že text obsahuje už tenkrát vymyšlený slovní obrat ´křeče do lýtek, už nejsem mladíček´(úsměv). Existuje i povedená anglická verze, která má i černobílej videoklip se sestřihem náročného zájezdu na Slovensko. Videoklip byl natočen i v české verzi pro TV Óčko.

Pařát s pořadovým číslem 100, jehož součástí je také tributní album pro V.A.R., vyšel 20. června 2021. 

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »