PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

A TRIBUTE TO V.A.R. /
05 – DAI – Konec světa

paratmagazine com daiPro další informace o tributu klikněte na článek ZDE. Pod číslem 5 na tributu najdete formaci DAI, která speciálně kvůli této události obnovila činnost.

Slova kapely: „DAI a V.A.R., tyhle dvě kapely toho spolu prožily tolik, že by to dalo na slušnou (tedy většinou spíš neslušnou) knížku. Mnoho a mnoho společných koncertů. I osudových. Ten, co nebyl kvůli nehodě cestou na něj, první po zotavení, křest ´Personal Destruction´… I svůj poslední koncert odehrál Sznegh u nás v Trutnově. Když Mirek Kovář za marodícího Beruna zaskakoval, po jediné zkoušce Vyczka konstatoval: ´Jsou to naše písničky, my si s nimi můžeme dělat, co chceme… a sejdeme se v šatně ´. Takže, přátelé, je to vaše písnička, my si s ní udělali, co jsme chtěli, a sejdeme se… snad brzy.“

Konec světa“ pohledem V.A.R. Berun: Tak to je jedna z prvních vlastních věcí V.A.R. Snad z roku 1988, protože to jsem ještě v kapele nebyl. Autorem je samozřejmě Sznegh, text je klasicky dobovej (úsměv). Slyšel jsem, že jej Sznegh nebo tehdejší zpěvák Dan opsali z nějakýho okultistickýho kalendáře. Nikdy jsem neměl k dispozici originál text, musel jsem odposlouchat z nekvalitních záznamů a zbytek domyslet. Tahle skladba je parádně vystavěná se spoustou riffů a nápadů, dodnes se dá poslouchat a je to jízda.

Pařát s pořadovým číslem 100, jehož součástí je také tributní album pro V.A.R., vyšel 20. června 2021. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »