PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

A TRIBUTE TO V.A.R. /
03 – FLASHBACK – Krvavej kšeft

paratmagazine com flashbackPro další informace o tributu klikněte na článek ZDE. Třetí kapelou na kompilaci se stali FLASHBACK.

Slova kapely: „S baskytaristou V.A.R. Jirkou ´Vyczkou´ Vyčítalem jsme se seznámili na společném turné s kapelou JOVANERA, kde alternoval na některých koncertech. Lidsky jsme si sedli a stali se z nás přátelé. Když nás Jirka později oslovil s možností podílet se na tributu jejich kapely, která se na tuzemské scéně pohybuje už tři dekády, okamžitě jsme to brali. Skladbu ´Krvavej kšeft´ navrhnul paradoxně nejmladší člen FLASHBACK, náš řvoun Mathes. Všichni jsme vyrůstali na metalové a hardcore hudbě, takže jsme se rozhodli vybranou skladbu pojmout po svém. Zároveň jsme chtěli vzdát hold starší věci od V.A.R. disponující aktuálním textem. Pevně věříme, že se naše ´moderní´ verze skladby ´Krvavej kšeft´ stane důstojnou součástí tohoto tributního alba.“

„Krvavej kšeft“ pohledem V.A.R. Berun: Tahle věc jez dema „Brutální Chaos“ a později alba „Personal Destruction“. Sznegrovy riffy a stavba, tehdy mu do toho Vyczka ještě tolik nezasahoval. Pro mě jedna z prvních věcí, u který jsem si linky zpěvů a textu vymýšlel a psal kompletně sám na hotovou, hrubou stavbu skladby. Tento způsob práce platí dodnes. Jen se obávám, že dnes dělám občas totéž, ale až na kompletně hotové nahrávky… můj problém (smích).

Pařát s pořadovým číslem 100, jehož součástí je také tributní album pro V.A.R., vyšel 20. června 2021. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »