PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

A TRIBUTE TO V.A.R. /
02 – SACRASTIC – Poslední sen

paratmagazine com sacrasticPro další informace o tributu klikněte na článek ZDE. Druhou kapelou na kompilaci se stali SACRASTIC.

Slova kapely: „V.A.R registrujeme od vydání alba ´Personal Destruction´ z roku 1992 a náš bubeník je dokonce hrdým vlastníkem křtěného LP. Osobně se s V.A.R. známe již několik let a měli jsme tu čest hrát párkrát na stejném pódiu. Skladbu ´Poslední sen´ jsme si vybrali z důvodu, že je nám stylově blízká a úvodní riff je podobný jedné naší skladbě z poloviny devadesátých let. Přesto, že jsme měli nazkoušeno, koronáč nám neumožnil se od září 2020 sejít, proto byla skladba nahrána jako ´home recording´.

„Poslední sen“ pohledem V.A.R. Berun: Věc, která byla již napsaná když jsem do kapely přišel, tedy v roce 1989, ale teprve vystrkovala rohy a začala se zkoušet. Jednoduchá skladba s jasně definujícím riffem – prostě thrash. Sznegova je i zpěvová linka a text o nezřízeným způsobu života z jeho pohledu (úsměv). Nakonec se skladba nahrála pro sampler Ultrametal a stala se společně s „Proti vizím“ naší první oficiální nahrávkou.

Pařát s pořadovým číslem 100, jehož součástí je také tributní album pro V.A.R., vyšel 20. června 2021. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »