PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

ZMĚNY V PAŘÁTU

paratmagazine com darkovy cerifikat 20206.6. v 6 hodin ráno (úsměv) jsme v Pařátshopu nastavili nové ceny poštovného, které se dotknou pouze rozesílání samostatných čísel Pařátu. Ta jsme více než deset let posílali bez poštovného.

Samozřejmě, v uplynulých několika letech v oblasti dopravců nezůstal kámen na kameni. Česká pošta už dávno ztratila monopol na balíky, menší zásilky, a blíží se doba, kdy ji konkurence odsune na vedlejší kolej také v doručování listovních zásilek. My jsme zatím z důvodů, o nichž jsem už mnohokrát psal, nuceni využívat pouze služeb České pošty. Na sídle Pařátu nikdo není celý den, aby mohl řešit příjezdy a odjezdy spedičních služeb. V čase vydání Pařátu od nás denně proudí stovky zásilek, v klidnějším období desítky zásilek denně, a s přihlédnutím k tomu, že drtivou část Pařátshopu řeší jeden člověk (tedy já), musel jsem si v tom celém najít nějaký systém.
Ještě poprosíme o trpělivost. Od 1.9. přibydou do nabídky doručovatelů také Zásilkovna a PPL, přičemž Česká pošta nadále zůstane. Zkrátka budete mít na výběr ze tří variant doručovatelů, což bude platit také v případě listovních zásilek. Proč od 1.9.? Toto datum souvisí se stěhováním Pařátu na jinou adresu.

Co se tedy změnilo od 6.6.? Počínaje číslem 100 jsme cenu jednoho čísla upravili ze 120 na 150 Kč. V první řadě však podotýkám, že pro předplatitele se nezměnilo vůbec nic. Nadále platí cena ročního předplatného 599 Kč při zasílání obyčejnou (neregistrovanou) poštou a 699 Kč při zasílání doporučenou poštou. Stovku za časák i s poštovným? Že je to málo? Ano, je, my to víme, na cenu předplatného jsme nesáhli už od roku 2010, akorát cena tisku a dopravy se od té doby několikrát navýšila. Nynější cenu předplatného si můžeme dovolit držet díky vašemu rostoucímu zájmu o Pařát. Navíc předplatitelům nabízíme slevu v Pařátshopu (info čti ZDE) už u tak levných věcí. Jsme rádi, že to funguje, že nás podporujete na undergroundové poměry ve velkém – my děláme radost vám a vy zase nám. A hlavně jsme rádi za to, že nás nesrovnáváte s jinými médii ani e-shopy. Jak víte, u nás se nedají koupit reklamy, jejichž součástí jsou také rozhovory a podobné habaďury. Sponzory Pařátu ve smyslu zaplacení výrobních nákladů jste vy, jeho čtenáři, podporovatelé.

Jde v podstatě pouze o to, že od 6.6. jsme zrušili posílání jednotlivých čísel Pařátu bez poštovného. Nově se na vše vztahuje paušální poštovné a znovu jsme oprášili také dobírky u posílání samostatných Pařátů. Ať už si z Pařátshopu objednáte jedno číslo Pařátu nebo 50kilový balík, zaplatíte paušální doporučené poštovné 69 Kč při úhradě bankovním převodem a 99 Kč u dobírek. To samé platí také pro Slovensko v přepočtu na Eura.
Cena poštovného zůstane zachována i od 1.9., až přidáme nové dopravce. Navíc u předplatného přibude i jedna alternativní verze, kterou odtajníme až při jejím vstupu v platnost.

Nemálo lidí nám říká, že by chtěli zaplatit víc, že předplatné je strašně levné, což samozřejmě je. Ne, tohle není vtip. Roky 2010 a 2021 nelze srovnávat. Všichni jsme starší „a kdo v tom androši fakt jede“, podle mě už dávno neřeší, jestli za něco zaplatí o deset nebo dvacet korun víc.

Proč to celé? Byli bychom rádi, kdybyste si objednali roční předplatné a neřešili posílání každého čísla zvlášť ve smyslu pouze toho jednoho kusu Pařátu. Zabere vám to jednou za rok pár minut času. Mnoho z vás si Pařát každé dva měsíce objednává v balíku s dalšími věcmi, což je zase něco jiného. A za tuto podporu vám patří obrovský dík.
Nebo to nechte, jako doposud, vždyť vlastně o houby jde. Akorát vám naúčtujeme vyšší cenu, abychom pokryli náklady. To znamená od čísla 100 to bude 150 Kč + 69 Kč doporučené poštovné (starší dostupná čísla 120 Kč + poštovné). U předplatného to máte za stovku včetně poštovného.

Děkuji za pochopení a přál bych asi, abychom spolu v následujících měsících a letech prožili ještě mnoho společných chvil.

Petr 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »