PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

VYDAVATEL PAŘÁTU PODLE ANKETY BŘITVA NEJVĚTŚÍ OSOBNOSTÍ TUZEMSKÉ METALOVÉ SCÉNY

paratmagazine com logobritva redJen pár slov a ve vší vážnosti. Asi nikoho nepřekvapím, když řeknu, že individuální ocenění není to, co bych já osobně v metalu vyhledával. Výsledkem ankety Břitva jsem v rozpacích. Sluší se poděkovat. Kdo si myslí, že tou osobností opravdu jsem, pak vřelé díky. Já si to ve vší skromnosti nemyslím a samozřejmě z výsledků Břitvy nedělám žádné závěry, nijak to neprožívám 🙂 Tato anketa (nikoliv soutěž) je každým rokem příjemným zpestřením dne, člověk se podívá na výsledky a pohoda. Každý máme svůj názor na to, co je dobré, lepší, nejlepší… a to je skvělé, o tom to je. Kategorie Osobnost scény se vyhlašuje jednou za 5 let, takže v tomto případě se nejedná o každoroční zpestření, navíc v Břitvě hlasují vyhlašovatelem ankety oslovení publicisté, hlasy se nedají naklikat burcováním fanoušků a podobně. Já letos do Břitvy poprvé v její historii nehlasoval. Mám nějaké výhrady, které jsem Láďovi Olivovi sdělil a zároveň mu popřál hodně elánu a síly do dalších let. Výsledky Břitvy budu vždy respektovat a nikdy je nebudu zpochybňovat, ať už cokoliv související s Pařátem skončí na 1., 50. nebo 150. místě.

Pařát je kruh, celek, který se uzavře až ve 100 procentech. Tuhle cenu si zaslouží všichni z Pařátu, kteří jsou součástí toho celku, dělají mnohdy naprosto neviditelnou práci a netouží po publicitě. Všichni ti, kterým mohu napsat, vytočit jejich telefonní číslo a vím, že pokud je to v daný čas jen trochu možné, tak pomohou i bez toho, aby se jako první zeptali, co za to. Na takové znalé a spolehlivé lidi narazíte v životě jen velmi zřídka. Jsem hrdý na to, že pár takových znám. Oni ví.

Pařát se skládá ze tří částí: Časopis, vydavatelství a shop. Jestli jsem na něco hrdý, pak je to skutečnost, že jsme těm, kteří to chtěli pochopit, ukázali, že se spousta věcí dá dělat i tak, aby peníze nemusely být na prvním místě a všechno není jenom (zaplacená) reklama. Nejsme nejlepší a nikdy jsme nebyli. Děláme jen to, co nám naše časové možnosti dovolí. Kdybychom byli nejlepší, působilo by to dost smutně, divně vzhledem k tomu, že drtivou většinu věcí v Pařátu jako celku dělá jeden člověk ve svém volném čase. Jak by to pak vypadalo, kdyby na věcech v Pařátu dělalo třeba pět lidí a nejen ve svém volném čase?

Já osobně mám obrovskou radost z toho, pokud má někdo radost z Pařátu – z časáku, merchu, hudebních nosičů, pokud někdo dokáže ocenit pomoc, je v pohodě, umí si cokoliv o Pařátu najít, dohledat, neotravuje nás hloupými dotazy a tak dále. Je 8.6. 2021 a Pařát má nejvíc předplatitelů ve své historii. Navíc tohle píšu během uplynulých přibližně dvou let už po několikáté za sebou, akorát se mění datum. To je ta nejlepší zpětná vazba, jakou nám můžete dát.

Kompletní výsledky Břitvy najdete ZDE Gratuluji všem oceněným a koho výsledky jakékoliv kategorie letošní Břitvy štvou, dobře mu tak!

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »