PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

TO JE KOŠŤÁL – To je starý Košťál

 

paratmagazine com herdron stary kostal letak4Pan Košťál byl jihomoravský pošťák, prostý vesnický samorost, který rád poseděl s kamarády v hospůdce u dobrého pivečka, kořalky, a pro peprnější slova nešel daleko. Pozornost širšího okolí upoutal až z kraje devadesátých let, už ve svém důchodovém věku, když se stal osobním řidičem tehdy čerstvého milionáře Bohumila Stejskala. Díky Bohumilově štědrosti starý Košťál ve svém pozdějším věku absolvoval například hned třikrát cestu kolem světa + dýmku míru.

Mezi nezapomenutelné dny v životě pana Košťála patří cesta do města na večeři, kterou Bohumil uspořádal pro vesnické kamarády na počest svého nabytého bohatství. Starý Košťál se této slávy původně neměl zúčastnit, ale nakonec ho i přes jeho protesty, že už nevečeřá od Kuvajtu napadení a ještě mosí dát králíkům, do luxusního busníku naložili i s kolem. Jak možná víte, tehdy se v panu Košťálovi nezapřel pivař, naopak (sladké) víno nikdy nemusel.

Podle nás si starý Košťál po téměř třiceti letech, které uplynuly od doby, kdy se stal populárním, zaslouží vlastní merchandise. To vychází v “Retro edition” v nákladu pár desítek kusů pro pobavení skalních fanoušků. Těm není třeba vysvětlovat bližší podrobnosti a zdůrazňovat, aby vše brali s patřičným nadhledem 

Pánská trika a mikiny zipovky s kapucí budou k dostání od 1.10. Objednávat můžete v Pařátshopu ZDE

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »