PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

THALARION POPRVÉ NA VINYLU

Thalarion letákHudbu slovenských death/doomových THALARION jsem miloval. Zejména tu na albech z let 1998–2002. V roce 2006 kapela ukončila činnost, ale nutno podotknout, že prakticky v jiné sestavě než v té, ve které prožila své nejlepší a nejplodnější časy.

Počátkem roku 2021 THALARION ohlásili albový comeback, který byl nakonec zhmotněn v prosinci téhož roku pod názvem „Dying On The Scorched Plains”. Když jsem v říjnu 2021 požádal zpěváka Juraje o rozhovor do 102. čísla Pařátu, ještě jsem netušil, že to celé bude mít pokračování. Během přípravy na rozhovor jsem povytahoval ze sbírky nahrávky THALARION, abych si trochu oživil paměť, a zjistil, že první album „Towards The Obscure Slumberland” vlastním pouze na kazetě. To vlastně bylo v pořádku, protože nahrávka v roce 1996 vyšla pouze jako kazetové album. Začalo pátrání po tom, kdo vydal reedici, že bych si doplnil sbírku… a ke svému překvapení jsem zjistil, že ji nevydal nikdo. Bohužel, Juraj Haríň ze Slovak Metal Army už to nestihnul.
Nebylo na co čekat, slovo dalo slovo a v únoru 2022 album vyšlo poprvé na CD, přesněji v limitované digipakové edici. Navíc 20. ledna téhož roku frontcover „Towards The Obscure Slumberland“ zdobil titulní stranu 103. čísla Pařátu a v následujícím titulním rozhovoru tohoto čísla jsme se s Jurajem prolétli celou historií THALARION.

Přibližně do roka a dne byl 300 kusový náklad digipaku rozebrán, proto nastal čas posunout se k další metě, kterou je vinylové vydání.
„Towards The Obscure Slumberland“ se navíc stane prvním albem THALARION, které kdy vyjde na vinylu. K této události dojde ke konci září letošního roku pod značkou Pařát Productions. Předobjednávky LP budou v Pařátshopu spuštěny přibližně 3 týdny před vydáním.
Další informace ohledně tohoto vydání budou brzy následovat.
Děkuji za pozornost.
Petr

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »