PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PRVNÍ ALBUM SANATORIUM OSLAVÍ SVÝCH 25 LET VYDÁNÍM NA VINYLU

Sanatorium 1Ač slovenští SANATORIUM vydali poslední studiovku už v roce 2004, jejich jméno a logo na brutal deathmetalové scéně po celém světě nevybledlo. Věrní fanoušci nezapomínají. Především v letech 1999-2009 byli SANATORIUM extrémně aktivní. V podstatě si zahráli všude po Evropě plus turné po Rusku. Těch evropských turné bylo mnoho, třeba s LIVIDITY, CENTINEX, delší s DISGORGE, INTERNAL SUFFERING, SOILS OF FATE nebo ABYSMAL TORMENT. Od roku 2011 SANATORIUM výrazně ubrali nohu z plynu a vystačili si s pár koncerty ročně i kvůli tomu, že frontman Martin „Belo“ Belobrad se přestěhoval do hlavního města Spojených arabských emirátů.

V roce 2019 jsme si připomněli výročí 20 let od vydání prvního alba SANATORIUM „Arrival Of The Forgotten Ones“, které vyústilo v CD reedici této nahrávky (s restaurovaným frontem, novým bookletem, upraveným zvukem) a koncertní návrat SANATORIUM. Ke vzpomínané CD reedici konkrétně došlo 20. února 2019 v 86. čísle Pařátu a byla doplněna o dva demosnímky „Subculture“ (´95) a „Autumn Shadows“ (´96).

Vylisován byl náklad 3,5 tisíce kusů CD a mimo CZ/SK jsem ho rozposlal sběratelům snad do všech koutů světa, proto dnes zbývá skladem v Pařátshopu už jen pár desítek kopií. Tím pádem nastane ideální čas oslavit 25 let „Arrival Of The Forgotten Ones“ poslechem z vinylu. Stane se tak v únoru příštího roku pod značkou Pařát Productions a prostor na LP dostane „pouze“ 10 skladeb z původního CD.

Další informace ohledně LP, ale i všeho dalšího, co se ohledně SANATORIUM příští rok chystá, budou zveřejňovány průběžně!

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »