PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PRVNÍ ALBUM KAPELY EUTHANASIA V KVĚTNU OSLAVÍ SVÝCH 25 LET DIGIPAKOVOU REEDICÍ

Euthanasia 2024 - digipakSkupina EUTHANASIA vznikla v květnu 1994 v Havířově a v následujících letech stihla nahrát tři kazetové demosnímky „Demo 1994“, „V chrámu bezbolestných“ (1996) a „Nazí a mrtví“ (1997“. Veškerá tato tvorba byla zdigitalizována v dubnu 2018 na digipakovém vydání „Vzpomínka“, které jsem inicioval pod svým labelem Pařát Productions.

EUTHANASIA si během svého působení dokázala na české undergroundové scéně vybudovat silné a respektované jméno, ale nic netrvá věčně. Na konci své cesty se ocitla na jaře 2012, krátce po vydání svého čtvrtého alba s názvem „IV“ a neúspěšném hledání nového bubeníka. Tehdy vše nasvědčovalo tomu, že uvedené album se stane posledním fyzickým přírůstkem do diskografie, nicméně vášeň jednoho fanouška rozhodla jinak. Po titulech „Cesta ke světlu končí… (The Best Of 1994-2015)“ (2015) a „Vzpomínka-Demosnímky 1994-1997“ (2018) se EUTHANASIA dočká dalšího „posmrtného“ vydání.
Jelikož mám pro doommetalovou tvorbu EUTHANASIE z devadesátek velkou slabost, předem jsem si spočítal, že první album „Thoughts On Living“ oslaví čtvrtstoletí od svého vydání v květnu 2024… což stojí za připomenutí.

Digipaková reedice vyjde u Pařát Productions 28. května, na den přesně po 25 letech od křtu původního vydání. A to není vše. Koncertní comeback EUTHANASIE se sice nechystá, ale vzhledem k tomu, že letos uplyne 30 let od vzniku kapely a 25 let od vydání alba “Thougts On Living”, křest digipakové reedice za účasti bývalých členů EUTHANASIE proběhne. Kdy a kde? To si povíme někdy během března

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »