PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT SE DOŽÍVÁ ŠESTNÁCTI LET

trikoMyšlenku na založení xeroxovaného fanzinu jsem nosil v hlavě někdy od podzimu 1999. První číslo Pařátu vyšlo… to kdybych přesně věděl 🙂 Někdy v lednu, možná až začátkem února 2000. Aby se to lépe pamatovalo, připomínáme si každé další narozeniny oficiálně 1. ledna. Čas od času v lednu ještě více oficiálně na koncertním večírku, ale ten letos, stejně jako předloni, vynecháme. Rádi bychom ten večer spojili s nějakou výjimečnou událostí (vzpomeňte na poslední koncerty DISSOLVING OF PRODIGY a EUTHANASIE), ale ač snaha na letošek „něco“ domluvit byla, realizace se nepovedla. Aspoň zůstává výzva na další rok.

Když se ohlédnu za rokem 2015… snad se nám podařilo udělat kus kvalitní práce. Pochopitelně ta práce mohla být ještě lepší, ale jak už jsem v minulosti x-krát podotknul, můžeme dělat jen to, co nám možnosti a schopnosti dovolí. Pokud je mezi vámi někdo, kdo by cokoliv dokázal udělat lépe a nechytračil až po pátém pivu, milerádi si jeho názor(y) vyslechneme, necháme si poradit a můžeme nabídnout i spolupráci. Myšleno bez jakékoliv ironie.

16 let je kus života, ale ve skutečnosti vlastně teprve vstup do opravdového života. To nejlepší má člověk ještě před sebou. Věřím, že se to bude týkat i Pařátu, protože stále se pohybujeme v jakési neuvěřitelné realitě, v níž jsme zůstali jako jediné médium svého druhu, a to v celosvětovém přesahu. Nemohu mluvit za celou redakci, ale já osobně mám sil, nápadů a odhodlání pořád víc než dost. A tento rok se budou dít věci! Pro jejich realizaci však tento magazín tak jako vždy potřebuje vás, čtenáře. Ne „lajkaře“ na sociálních sítích, ale skutečné čtenáře, které Pařát zajímá fyzicky.  To mu umožní být nezávislý na vlivu inzerentů, kteří si jiná média vytváří podle sebe. Pařát si takto nevytváří nikdo.

Pokud jsme vás v roce loňském potěšili, jsme za to rádi a budeme ještě raději, když s námi vytrváte dál. Ač Lemmy zemřel, metal žije dál!

V roce 2016 přeji co nejvíce splněných přání v osobním i pracovním životě.

Petr Herdron – ěéfredaktor, vydavatel

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »