PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 9 / vydáno květen 2003

Bez názvuJak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Od tohoto vydání na dalších pár čísel měl Pařát dva titulní a hlavně velmi podrobné rozhovory, protože jeden byl málo (úsměv). Tentokrát AGONY a TISÍC LET OD RÁJE.

V létě 2003 jsme s Anxurem začali dumat nad prvními webovými stránkami Pařátu. Kdo v té době neměl svůj web, ten už jako by pomalu neexistoval. Ani my s Pařátem jsme nechtěli zůstat pozadu, avšak šli jsme na to trochu jinak a už od začátku jsem naprosto bezpečně věděl, že tento pokus bude sloužit pouze jako reklama a veškerý otištěný materiál v žádném případě na net nebudeme publikovat. Mým obvyklým rčením vždy bylo a bude, že nechceme lidem dávat vše až pod nos a teprve finanční investice je pro nás důkazem opravdového zájmu.
Doba šla kupředu a na webové stránky z roku 2004 určitě nejeden časopis/webzine/firma vzpomíná spíš s úsměvem. U nás to je nejinak, ale tehdy jsme z nich fakt radost měli, protože to bylo něco nového a oba jsme s Anxurem byli natěšení, co se tam vše bude a nebude dávat (úsměv). Vymýšlet nějaké zprávy na ten web ale nebylo úplně jednoduché, častokrát nás nic kloudného nenapadlo ani jak byl měsíc dlouhý a aktualizovalo se hlavně u vydání každého nového čísla. Samozřejmě jsme nezapomínali pravidelně kontrolovat statistiku přístupů. Po doznění boomu, kdy se každý podíval, se počítadlo až do nové verze webu pohybovalo v rozmezí 5-10 návštěv denně.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »