PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 51 / vydáno 22. dubna 2013

51Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu. 

Nějak v době vydání tohoto čísla se zrovna vyhlašovala anketa tvrděrockových publicistů Břitva a za rok 2012 nás hlasující opět vynesli na vrchol. Tak jako v předešlých i následujících letech ještě mnohokrát. Bylo to super, moc jsem si toho vážil, ale zároveň měl na paměti, že o pořadí rozhodovalo/rozhoduje jen pár desítek lidí, kdežto o existenci Pařátu rozhoduje pár tisíc metalových fans.
Za vítěze v této části roku se dali považovat také AMORPHIS. Vydali podařené album „Circle“, tak jsme si na ně pěkně posvítili. Ale samozřejmě nejen na ně. Tak třeba DEATH… jeden plakát už jsme do Pařátu v minulosti udělali (číslo 35 s Chuckem), ale tohle byla jiná grafická úroveň. Moje srdcová záležitost, stejně jako například „Once Upon The Cross“ od DEICIDE. Do každého čísla Pařátu jsem bojoval s tím, jaké dát plakáty respektive jaký motiv alba od vybrané kapely. Místa byly maximálně 4 a favoritů neustále minimálně 100 🙂 Navíc to ještě stylově vyvážit. Do 51. čísla se to sešlo skvěle – BURZUM, ROTTING CHRIST, DEATH, DEICIDE. Navíc parádní album VIRTUAL VOID, na němž dodnes obdivuji i frontcover. Jednoduché a zároveň neuvěřitelně působivé.

Kompletní obsah 51. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.   

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »