PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 50 / vydáno 25. února 2013

50Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Padesátka není věk, který by zdravý člověk vítal s velkou radostí. U číslování Pařátu tomu bylo jinak a padesátku jsem vnímal  spíš jako malý zázrak. Nicméně mise pokračovala dál a do stovky daleko.

Do období příprav padesátky spadá akce „Kulový blesk“. Vinou mnoha událostí prakticky ze dne na den padlo rozhodnutí za pochodu udělat vše znova. Mám tím na mysli webové stránky Pařátu na doméně www.paratmagazine.com Od února 2013 byly oblečeny do nového a přehlednějšího kabátu. Ale především byl v novém Pařátshop. Na samostatné doméně www.paratshop.cz jako regulérní e-shop zaměřený na prodej CD, LP, DVD a merchandise. Obrovský za odvedenou práci patří především Fany VanDaalovi, že se zjevil ve správný čas na správném místě. Spolupracujeme dodnes a je to jeden z mála velmi důležitých lidí pro Pařát.
Do čtrnáctého roku své existence Pařát vstoupil stylově. Na obálce „staří vlci“ DARKTHRONE, uvnitř nové album death/grindových „staroškoláků“ DOBYTĆÍ MOR. Po dvou letech jsme se vrátili k hodnocení českých metalových webzinů, dojížděl seriál o Brutal Assaultu a ASMODEU.  Na plakátech naprostá klasika GORGOROTH,  SUFFOCATION nebo MY DYING BRIDE.

Kompletní obsah 50. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.     

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »