PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 49 / vydáno 18. prosince 2012

185-Casopis-Parat-cislo-49Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Pokud něco děláte ve svém volném čase, tak na prvním místě asi nejčastěji bývá vnitřní pocit, že to dělat chcete. Ale co si budeme povídat, nezbytná je také zpětná vazba. Pokud máte pocit, že to, co děláte, (skoro) nikoho nezajímá, věnujete tomu méně a méně energie… až se jednou zastavíte. V zaměstnání takto asi úplně přemýšlet nelze; jen hrstka lidí má to štěstí, že koníček je zároveň jejich zaměstnáním. Na to, jaký měl Pařát náklad, tak zpětná vazba byla minimální. Ovšem kdo z vás si někdy udělal čas a dal tu práci poslat do metalového média konstruktivní mail/názor? 🙂 Tak samo kapela kapele. Vždycky jsem kapelám, které jsme v Pařátu vydávali říkal, co vlastně čekají, jestli píšou jiným kapelám názory na jejich nahrávky 🙂 Takže nejčastěji zůstávalo u pár slov na sociálních sítích, jako jste super, už se těším na další číslo, chtělo by to udělat z Pařátu měsíčník a tak dále.

Z pozice vydavatele a šéfredaktora jsem na to celé asi nahlížel o dost jinak, než „běžný redaktor“. Upřímně byl jsem rád, když žádné ohlasy nechodily, protože to znamenalo, že je všechno v pořádku… a taky jsem nemusel na nic odpovídat 🙂 Nejvíc ohlasů chodilo tehdy, když bylo něco špatně, když jsme udělali nějakou botu. Proč to píšu? V titulním článku o ASPHYX byl místo úvodníku jen černý čtverec. Holt grafická chyba hodna začátečníka. Tehdy přišlo fakt hodně ohlasů – že ten úvodník nejde přečíst 🙂

Největším a nejsilnějším ohlasem pro mě po celou dobu bylo to, když si někdo Pařát za těch pár korun koupil. Ne někde zdarma ofotil, půjčil od kámoše – ale koupil nebo si rovnou zaplatil předplatné. Počet předplatitelů rok co rok šplhal nahoru, což bylo gesto nad všechna slova, sdílení a podobně.

Kompletní obsah 49. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.    

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »