PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 47 / vydáno 7. srpna 2012

499-asopis-Parat-cislo-47Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Krátce po vydání 46. čísla mě kontaktoval Dodo z GALADRIEL, jestli by nám mohl pomoct s grafikou do Pařátu. Prý se tehdy v Rock Hardu rozhádali a on by chtěl pokračovat někde jinde. Krom Sparku už tady ani tehdy žádný jiný pravidelně vycházející časák neexistoval, takže neměl moc možností (úsměv). Samozřejmě hned na začátku jsem Dodovi raději napsal, že jsme nadšenci a nemohu mu za to dát žádné peníze. V minulosti se nejednou stalo, že v Pařátu neinformovaní grafici hledali minimálně přivýdělek, ne-li rovnou práci. Dodo nic z toho nehledal. Jeho gesta jsem si moc vážil a dodnes vážím, protože to byl za existenci Pařátu jeden z mála lidí, který se přihlásil ke spolupráci sám od sebe, nehledal v tom profit a hlavně byl pro Pařát opravdovým přínosem. Hlavním grafikem Pařátu od prvního do posledního čísla zůstal Anxur, ale s Dodem jsme spolupracovali následující přibližně čtyři roky, než se u něj projevil syndrom vyhoření. Obálka čísla 47 je poprvé Dodovou prací.

Vydání 47. čísla jsem musel uspíšit skoro o 2 týdny, aby ho přivezli na Brutal Assault. V souvislosti s tím jsem nechal vytisknout asi 500 plakátů formátu A3 s tím, že nový Pařát je možné zakoupit v Pařátu. Vylepoval jsem je nejen já, ale i členové ANTIGOD a plno kamarádů. Tohle vydání bylo vyprodáno docela rychle, i na Brutal Assaultu 2012 se toho prodala fůra. Řekl bych, že největším lákadlem byla první část historie Brutal Assaultu zaměřená na roky 1996-2001. Festival byl tehdy na vzestupu a mnoho lidí netušilo, odkud vzešel. Navíc jsem to celé zmapoval dost podrobně. Psal se rok 2012 a k mapování takových historických událostí se fanoušek nedostal snadno jako dnes. Během následujících let se na mě dokonce obrátilo 8-10 (maximálně 10) studentů, jestli by čísla Pařátu 47-49 s historií Brutal Assaultu mohli použít jako zdroj do bakalářek či diplomek.

Kompletní obsah 47. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.      

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »