PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 44 / vydáno 20. února 2012

44Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Co se týče českých kapel, na titulní straně byli LIVEEVIL v čísle 31, pak až KRABATHOR (55) a první číslo věnované historii československého metalového undergroundu (75). Od čísla 32 Pařát musel primárně vsadit na metalovou scénu, když jsme ho nasadili na PNS. S tím jsem do toho šel, že titulní strana prodává. Od roku 2010 tady existovalo ve srovnání s dneškem docela dost kvalitních webzinů, ale co se týče rozhovorů, většina z nich byla „omezena“ na domácí scénu. Časové možnosti, jazyková bariéra a vůbec celkové možnosti… Že se Pařát „musel“ přeorientovat na zahraniční scénu souviselo rovněž s tím, že mě lákalo pokecat si například s CANNIBAL CORPSE nebo ASPHYX, protože k půl nebo dokonce hodinovým slotům pro rozhovory s takovými kapelami jste se nedostali jen tak. Za médiem musela být vidět nějaká historie, podpora fans. Kapela a všichni manažeři kolem ní to brali v první řadě jako reklamu. Až v pozdějších letech, kdy jméno Pařátu nabývalo na síle, se mi dařilo dostat přímo k muzikantům a obcházet často i zbytečné prostředníky.

Pařát byl dlouhé roky (vlastně až do letopočtu 2009 včetně) postaven na prioritní podpoře české a slovenské undergroundové scény. Jenže stejně jako kapela je zpočátku ráda za vystoupení v rodném městě, na malých festivalech, ale potom pošilhává výš, i my jsme najednou dostali chuť jít blíž svým oblíbeným zahraničním kapelám a pokecat si s nimi. Dříve to ani nešlo, protože bychom se s nimi nedomluvili. Navíc nová podoba Pařátu po roce 2010 znamenala i mnohem větší finanční investici a postavit obsah ze ¾ na českých kapelách, do roka a do dne bychom skončili kvůli chabé kupní síle. Ač je to třeba smutné, je to tak. Zajímavé kapely, které by fanoušky přilákaly k Pařátu, bychom „vystříleli“ během pár čísel. Nicméně dál jsem se snažil do obsahu začleňovat i tuzemské střípky. Například v tomto vydání začínala Johanova historie MASTERˇS HAMMER (dokonce i plakát k albu „Ritual“) a nemohlo chybět CD tuzemské kapely, v tomto případě AVENGER.

Kompletní obsah 44. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.   

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »