PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 43 / vydáno 20. prosince 2011

43Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Je plno věcí, které mi kdysi na metalovém undergroundu vadily, ale už je dávno neřeším. Naštěstí mi byla vrozena klidná povaha a už nemám žádné nervy – o všechny jsem přišel. Skoro polovinu svého života jsem vlastně působil přeneseně řečeno v roli režiséra, jehož pokyny a nápady plnil on sám a herci, ale ten režisér si zároveň uvědomoval, že spolupracovníky kolem sebe musí motivovat právě on sám, vlastní pílí, jít všem příkladem. A teče-li úplně do bot, je to on, který se musí postarat o vše, aby klapalo, najít nějaké řešení, což znamená třeba nejít spát, aby ta věc byla ráno hotová. V „normálním byznyse“ si lidi koupíte, zaplatíte, jenže tady to fungovalo jinak, pokud jsem chtěl, aby to tak fungovalo.
Jsem člověk tvrdohlavý. Ale zároveň férový a spravedlivý. Ve všem, co dělám kolem metalu, i v životě. Na lidech mi maximálně vadí nespolehlivost, plané sliby, lži… a věřte, že na té „své židli“ jsem si toho za 23 let užil až až. A jsem hrdý na to, že Pařát nikdy nikomu nic nedlužil, co slíbil, to splnil. Nikoho jsem nepodvedl, ani neokradl, což se o některých lidech vůči Pařátu říct nedá. Kdo by tvrdil, že to bylo jinak, pak patrně ve svých snech přecenil naše skromné možnosti. Vždy jsem každému říkal, že jsem stejný metalový fanoušek jako on. Na nic si nehraju, na nikoho se nepovyšuju a dokážu si přiznat vlastní chybu.
Roky a roky kolem sebe slyším, že bych mohl zvolnit, ubrat, jelikož životní styl, jaký praktikuju, mě brzy dostane do hrobu. Tak ať! Žiju tak, jako kdyby každý den měl být můj poslední. Nikdy nebudu s ničím spokojený, pořád budu chtít víc a víc. Ale ne pro rozmnožování majetku nebo pilování vlastního ega, to ani náhodou. Žiju úplně skromně a koupím si jen to, co skutečně potřebuju. Myslím, že kdo tohle nikdy nezažil, tak nepochopí. Prostě mám regulérní diagnózu workoholika, žiju naplno, nadoraz, jsem šťastný a spokojený, dělám jen to, co mě baví. Nechci být slavný ani oblíbený. Když se vypravím na nějaký koncert, nejraději bych si nasadil pytel od brambor na hlavu, aby mě nikdo nepoznal (úsměv), respektive nic se mnou nechtěl řešit, protože jsem přišel na koncert. Vůbec si nedokážu představit žít například jako Nergal, jehož BEHEMOTH byli (jsou) na titulní straně posledního Pařátu ročníku 2011.

Kompletní obsah 43. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.    

 

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »