PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 42 / vydáno 20. října 2011

42Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Kde sehnat Pařát? Jak sehnat Pařát? Dotazy takového typu na můj mail a telefon po stažení Pařátu z PNS proudily prakticky denně. Vše bylo vysvětleno v časáku, na webových stránkách Pařátu, podle mě podrobně a srozumitelně, jenže znáte to… kdo si v uspěchané době našel čas k přečtení a pochopení toho, jak sehnat Pařát. Mnohdy jsem až žasnul, jak hlavně generace 40+ po roce 2010 neustále lpěla na tom, že tiskoviny se dají sehnat pouze na novinovém stánku. Jinak je to pracné, zbytečně drahé o poštovné… a na mně bylo, abych pořád dokola vysvětloval, že to není pracné, a dokonce ani drahé, když poštovné není nutné platit. Případně lze objednat s libovolným dalším zbožím z Pařátshopu za tak nízké ceny, jaké většinou nikde jinde nenajdete.

V roce 2009 jsem byl ještě dost naivní, ale stačil rok na to, abych původní plán trochu upravil, vlastně jen nepatrně, a to, co se zpočátku jevilo jako velký risk a posléze ještě větší průser, dotáhnul do podoby po roce 2010. Už žádné velikášské plány. Přesně jsem věděl, kde měl Pařát místo, a tam zůstal až do svého posledního dechu. Popravdě mě už nenapadá nic, co bychom v rámci svých skromných možností mohli udělat jinak nebo lépe. Berte to tak, že cokoliv dalšího, co bychom k časáku přibalili (nášivka, nálepka) by zvedlo jeho cenu. Někteří by neprotestovali, ale někteří ano, protože by se jim to nebo to zrovna nehodilo do krámu. A tady se nebavíme o nákladu sto kusů, nýbrž podstatně větším. I maličkost řekněme za desetikorunu na kus by výrobní cenu zvedla o desetitisíce korun.

Kompletní obsah 42. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.    

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »