PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 41 / vydáno 10. srpna 2011

41Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Po úspěšném tributu pro DEBUSTROL jsem o rok později naplánoval TÖRR. Opět na Brutal Assault, aby se Pařát s tributem začal prodávat přímo na festivalu. Jelikož pánové Hereš a Henych byli tou dobou rozhádaní (i mě Vlastův odchod z TÖRRU šokoval, celou dobu jsem žil v tom, že je to jeho kapela), dle instrukcí jsem vše vykomunikoval s Otou – včetně papírování a poplatků pro OSU. Bylo to poprvé a naposledy, co jsem měl nuceně co do činění s touto organizací. Tehdy jsem se zařeknul, že pokud v budoucnu ještě nějaký tribut, tak jedině pro kapelu, která nebude pod tímto zlořádem. Až na mém kroucení se při platbě faktury Ose i tady vše dopadlo na pohodu, minimálně z mého pohledu. Kapely na tributu paráda. Dodnes mám nejraději „Vzpomínky na život“ od EVERLASTING DARK. O frontcover tributu se postaral tehdy ještě de facto neznámý Frodys a grafiku CD měl na svědomí Pepíček Maxa, který nás letos bohužel předčasně opustil. Až o mnoho let později, když jsem Vlastu Henycha žádal o nějaký komentář do Pařátu, jsem se dozvěděl, jak mě nenávidí, že jsem ho tehdy obešel, že to byly jeho písně a tak dále. Vlastně mi to je dodnes úplně fuk, protože mám svědomí čisté a není moje chyba, že se tehdy nedokázala dohodnout ega dvou kohoutů na jednom smetišti. Vše kolem tributu jsem dělal nezištně jako fanoušek.

Poslání do tiskárny bylo naplánováno na 4. srpna, jenže 18. července jsem si zlomil kotník a na týden skončil v nemocnici. Nakonec jsem úřadoval v nadstandardním pokoji už pár hodin po operaci. Bylo mi moc zle, ale termín se blížil a Brutal Assault jsme prostě museli stihnout (smích). Vyšlo to úplně na chlup, ale vyšlo. Na fesťáku jsme měli distro a já dokonce i svůj invalidní vozík. Jakože nevěřím na žádný boží zásah, tehdy se něco muselo stát, protože sled nešťastných událostí se šťastným koncem byl fakt dlouhý i na ateistovo pochopení (úsměv).

Do článku o BATHORY mi dokonce poslal nemálo svých postřehů samotný Boss, otec Quorthona.

Kompletní obsah 41. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.   

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »