PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 39 / vydáno 20. dubna 2011

340-asopis-Parat-cislo-39Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Grindovými kanály úspěšně kličkují už od roku 1991 a v příslušných kruzích zlidověly nejen některé názvy jejich songů, nýbrž i perverzní postava Dr. Obnoxiouse nebo jejich koncertní hábity. HAEMORRHAGE určili směr zástupu dalších kapel a jejich patologické vize se staly inspirativnimi i nechtěnými. Své o tom svého času věděli i cenzoři a „moralistické“ komise v nemálo zemích. A co je zakázané, to samozřejmě nejlépe chutná. Výhodou HAEMORRHAGE bezesporu zůstává, že jejich nepřehlédnutelnou image doplňuje i velmi kvalitní hudba. Na konci května 2011 jsme se dočkali jejich šestého studiového alba „Hospital Carnage“, na němž se zase vyřádí úchylný doktor a všichni jeho spojenci ho budou následovat. Hlavní interview tohoto čísla tak bylo s kytaristou HAEMORRHAGE Luismou, se kterým jsem zavzpomínal na uplynulé dvě desítky let jeho kapely. Nechyběly ani recenze všech řadových alb HAEMORRHAGE.

Už od začátku roku 2007, kdy jsme spustili webové stránky na současné doméně www.paratmagazine.com, jsem věděl, že by bylo fajn udržovat informace o Pařátu pořád v nějaké permanenci. Tehdy časák vycházel ještě co 3 měsíce, což byla docela dlouhá doba. Proto mě napadlo předem odkrývat obsah jednotlivých čísel na našem webu – prostě každý den nějaká informace o tom, co se chystáme do dalšího čísla, ať už to byly rozhovory, recenze nebo cokoliv. V té době to ještě nikdo nedělal, až s nástupem sociálních sítí na to přešly hlavně festivaly, aby nevybily munici s hned prvním plakátem. Dnes už je uvedený postup de facto samozřejmostí u všech. No a pamatuji si, že právě v tom roce 2007 jsem psal na web zprávu o prvním rozhovoru HAEMORRHAGE v Pařátu.

Velkou radost jsem měl také z domluvy s DOBYTČÍM MOREM na vydání alba „Syndrom“. Jejich nahrávka „The Famine“ ještě pod názvem MURRAIN provázela moje počátky zájmu o extrémní metal.

Kompletní obsah 39. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.  

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »