PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 38 / vydáno 20. února 2011

38Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

O tvrdý metal jsem se začal zajímat už v první polovině devadesátých let. Některé kapely mám nastudovány od A-Z, jen si překontroluji názvy alb, skladeb, abych to nenapsal špatně. Snažím se, aby každý rozhovor nebo článek do Pařátu byl veden formou poutavého příběhu. Za těch dvacet a více let jsem na světové metalové scéně poznal kde koho a v podstatě nebyl moc velký problém dostat k rozhovoru koho jsem chtěl. Tedy kdo rozhovory poskytoval. Někdy jsem požádal o pomoc různé lidi z různých firem, agentur, na mnoho muzikantů a lidí po celém světě mám osobní kontakty. Někdy Skype, někdy telefon, někdy živě, nejčastěji mail. Rozhovory živě jsem dělal jenom s profíky, protože s průměrnou undergroundovou kapelou kvalitní rozhovor naživo neuděláš. Každý neumí mluvit z patra a na nic nezapomenout, tak je lepší, když si to v klidu promyslí a pak napíše. Další kapitolou byl pak samotný přepiš. V mnoha případech bylo opravdu jednodušší a časově méně náročné přepisovat rozhovor, než opravovat text z rádoby češtiny do opravdové češtiny.

Nesnáším ty nudné rozhovory s univerzálními otázkami, které můžeš položit úplně každému. Většina muzikantů, když pozná, že se fakt vyznáš a nejsi jen dalším z redaktorů plnící svoji povinnost v rámci zaplaceného proma, tak se názorově otevře a je to super. No a další level je psaní těch dlouhých a podrobných titulních článků do Pařátu, které mi zabraly i desítky hodin práce. Jako například titulní článek z čísla 38 o Chuckovi Schuldinerovi. Nikdo jiný z redakce si na ně ještě netroufnul.

Kompletní obsah 38. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.  

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »