PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 37 / vydáno 15. prosince 2010

37cJak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Jednu dobu mě fakt štvalo, když nás lidi automaticky házeli do stejné „krabice“ se Sparkem. Ale tak trochu je chápu, nic jiného nevycházelo, tak to bylo po ruce, ale jinak to bylo srovnání naprosto scestné. I hodně lidí z undergroundu nám od toho roku 2010 podle mě ne že nenávidělo, ale myslelo si, že se Pařát změnil v konzum, velkodistribuci. Do toho ještě třetí číslo po sobě na obálce kapela od Nuclear Blast. Kolik jsme za to dostali? Kéž by; kdyby mi za to, co jsem napsal, Nuclear Blastm něco vysázeli a neměli žádné další podmínky, vůbec bych se nebránil si ty prachy vzít. Ale reálně nedali nic, vlastně je o to ani nikdo nežádal 🙂

Těžko jsem vysvětloval, že se prakticky nezměnilo nic a pořád to táhnul jeden člověk, který si svůj život léta řídí prášky na spaní a vyměňoval si v práci šichty s kolegy podle toho, jak mu co na Pařátu hořelo. Vybavuje se mi památná věta jedné paní z tiskárny, kde Pařát vznikal nepřetržitě od 30. čísla, tedy od roku 2009. Jsme si tak povídali, povídali, a nakonec mi řekla: „Tak to vám teda nezávidím, co všechno děláte.“ Když jsem si na to vzpomněl, vždy jsem si tak v duchu pro sebe říkal, že já to ale dělat nemusel. Mohl jsem přijít z práce, pustit si televizi, hodit nohy na stůl, případně se věnovat rodině, večer jít spát a ráno zase do práce. Jenže takový život by mi absolutně nic nedával.

Tohle číslo mi utkvělo v paměti hlavně začátkem seriálu o zákulisí pořadu Madhouse, který moderoval dlouholetý redaktor Pařátu Michal Husák. Na podzim 2010 mu ten pořad na Óčku zrušili, proto jsem mu nabídnul, jestli by mohl sepsat ohlédnutí za existencí tohoto pořadu v době jeho moderování. Jsem rád, že to sepsal a hned na tři díly.

Skvělé taky bylo album EVERLASTING DARK „Return To Darkness“. Doteď se mi líbí, fakt super. Jeho křest probíhal poslední předvánoční sobotu v Olomouci. Já jel v pátek pro časáky 200 km do tiskárny, na sněhu a náledí neubrzdil a trochu i víc než trochu ťuknul předek auta. To sice bylo pojízdné, ale představa, že druhý den jedu trasu Chrudim-Olomouc a v noci zpátky, mě za tohoto stavu příliš nelákala. Jenže náhradní odvoz jsem nesehnal, kapela měla domluvený křest, a to by byl prostě průser, kdyby CD nebylo. Nakonec jsem nelitoval, protože atmosféra toho večera v olomouckém Esku byla fantastická.

Kompletní obsah 37. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.   

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »