PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 35 / vydáno 10. srpna 2010

35Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Od dubna 2010 Pařát oficiálně vycházel každý sudý měsíc 20-tého. Nejprve s jednou výjimkou (Brutal Assault) a od roku 2011 také s druhou výjimkou (červen – Czech Death Fest). Zkrátka bylo lepší (jednodušší) nechat přivézt z tiskárny část nákladu na festivaly, kde jsem byl s distrem. Kdo z předplatitelů chtěl, ten si přišel, hodně lidí (čtenářů) jsem tak poznal osobně a tak dále. Jinak řečeno každý věděl, kde Pařát najde, a mohl se kdykoliv během festivalu stavit, já si poznačil jméno a po fesťáku už Pařát neputoval poštou. V neposlední řadě ta letní období bývala velmi hektická. Mezi posláním dvou čísel do tiskárny byl časový úsek pouze 7 týdnů.

Už po čísle 35 mi bylo jasné, že musím aktivovat „plán B“, který počítal se stažením Pařátu z novinových stánků a víru v to, že se lidem Pařát líbí a budou si ho objednávat přímo od nás bez poštovného, případně si zřídí roční předplatné. Byla ve mě malá dušička, ale povedlo se a od října 2010 Pařát pokračoval 11,5 roku ve stejném módu.

I po letech si myslím, že tributní album pro DEBUSTROL se povedlo. Asi i díky němu je číslo 35 nejprodávanějším vydáním Pařátu v jeho historii. Jak fanoušek bych si řekl SUPER, ale jako vydavatel jsem musel vnímat i tu odvrácenou tvář – a sice číslo 35 se stalo čtvrtým nejprodělečnějším vydáním v historii Pařátu.

Prodej na Brutal Assaultu byl skvělý, udali jsme snad 500 čísel + lidi, co si přišli pro předplacená vydání. Nemálo tomu pomohla také autogramiáda DEBUSTROLU u nás v distru, nechali jsme natisknout merchandise s motivem tributu a tak dále. Tou dobou zrovna Crystal vydával reunionovou nahrávku HYPNOS „Halfway To Hell“, která se na festivalu prodávala pouze u nás. Když někdo přišel, už jsme si dělali srandu a rovnou se ptali, jestli chce Pařát nebo HYPNOS, protože minimálně pro jedno z toho určitě šel (šla) 🙂

Kompletní obsah 35. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE. Upoutávku na A TRIBUTE TO DEBUSTROL možno shlédnout na YouTube ZDE.    

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »