PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 34 / vydáno 20. června 2010

eshop-zbozi-76751Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Že smrt si nevybírá, o tom jsme se v první polovině roku 2010 dostatečně přesvědčili i na poli metalové, potažmo rockové scény. Na věčnost odešlo hned několik významných umělců, přičemž my v tomto čísle sklonili alespoň symbolicky hold jednomu z nich – Peteru Steelovi.
Na úplně jiném konci tvrděhudebního kolotoče se tehdy pohybovala a nadále pohybuje kapela, kterou jsme si pro toto číslo vybrali jako titulní. OBITUARY si nesmrtelnost vydobyli zejména svými prvními čtyřmi alby. Jejich pozdější comeback už se nesetkal s tak horlivým přijetím, nicméně pořád je to kapela, co přepsala dějiny a jeden z velikánů metalové historie vůbec.
V době vydání čísla 34 byla letní festivalová sezóna je v plném proudu, proto jsme vám na stránkách Pařátu představili hned několik kapel, které měly v plánu se v Česku zastavit. Doplňuje je několik významných českých jmen či zavedené rubriky.
Na straně 58 jste našli první pokyny k velké soutěži pro předplatitele. Navíc všichni předplatitelé měli v období od 10. června do 10. července 2010 velkou slevu na veškeré zboží z webu vydavatelství Grodhaisn, které jsem vedl v letech 2008-11 a později se přetransformovalo v Pařátshop. V neposlední řadě všichni předplatitelé s tímto číslem obdrželi také bonusové CD.

Kompletní obsah 34. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.  

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »