PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 33 / vydáno 20. dubna 2010

33Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Pařát byl dostupný na vybraných novinových stáncích pouze během čísel 32-35, to znamená čtyři vydání. Z finančního hlediska šlo o pohromu, budu-li na to nahlížet tak, že jsem vše platil ze svého. Nicméně rozhodnutí o distribuci prostřednictvím PNS nelituji a zpětným pohledem ho hodnotím jako vydařené. Nárůst prodeje mezi čísly 31 a 32 byl obrovský. Pařát si najednou nekupovaly řádově stovky lidí, ale několik tisíc lidí. To byla ta motivace, která mě hnala dál. Zůstat u modelu roku 2009, pravděpodobně bych to nejpozději v roce 2011 zabalil. Chyběla by mi motivace.

Od tohoto čísla Pařát vždy vycházel 20-tého, namísto 15-tého, jak tomu bylo od roku 2007. Na distribuční firmě mi toto datum nabídli jako vhodnější, neměli ho tolik obsazené. Takže 18.4. byl dovezen Pařát z tiskárny do distribuční společnosti, sbalil jsem si krámy a z Chrudimi vyrazil do Orlických hor, kde jsem se o pár dnů později stihnul poprvé oženit. Na veselce jsme zároveň pokřtili CD „Echoes Of My Sadness“, protože dva členové DISSOLVING OF PRODIGY byli přítomni 🙂 Na titulní straně MY DYING BRIDE, titulní rozhovor s Aaaronem a CD DISSOLVING OF PRODIGY. Krásně se to tehdy sešlo.

Kompletní obsah 33. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »