PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 31 / vydáno 15. prosince 2009

31Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Přibližně od poloviny tvorby 31. čísla jsem byl rozhodnut, že do toho půjdu. Zariskuji a pokusím se Pařát dostat výš. Zde je část úvodníku otištěná právě v 31. čísle Pařátu:

„Přesně před rokem jsem vás na tomto místě informoval o konci spolupráce s jistým vydavatelstvím a započetím nové éry. Rok 2009 byl pro Pařát úspěšný, avšak doba jde dál a i my se vypravíme na další cestu.
V minulém čísle jsem vás nabádal, abyste se vyjádřili, zda v roce 2010 chcete v Pařátu dvě řadová alba. Výsledek byl drtivý a ze 730 názorů bylo 95% pro. Přibližně od konce října jsem však už věděl, že všechno bude jinak…
Abych to zbytečně neokecával, vybalím všechny zásadní informace hned a bez okolků. Od února příštího roku bude Pařát šířen prostřednictvím profesionální distribuční sítě PNS a vycházet bude co 2 měsíce v celobarevném vydání s několika velkými plakáty a jedním originálním albem kapely. Změní se toho dost – počínaje třeba novou grafikou, naší webovou prezentací nebo redakčním týmem. Ku prospěchu věci samozřejmě je potřeba udělat drobných ústupků, ale nebude to nic dramatického a Pařát zůstane i nadále časopisem zaměřeným hlavně na tvrdý metal s obsahem vyváženým přibližně jako teď, akorát české kapely uvolní svůj monopol titulní strany.
Že si proti svým dřívějším prohlášením najednou protiřečím? Víte, s podobnou myšlenkou jsme si prvotně pohrávali už někdy před dvěma roky, ale nakonec jsme ji kvůli nesrovnalostem smetli ze stolu. Dva roky jsou dlouhá doba a leccos se změnilo. Definitivní kopanec k tomuto rozhodnutí „zapříčinilo“ mé říjnové interview na Metalopolis.net, kdy jsem si uvědomil, že kdy jindy udělat ten důležitý skok než teď, po deseti letech existence. A Pařát ho nutně potřebuje, protože jeho největším trnem v botě je chaotická distribuce, která nyní přeroste do profesionálních rozměrů. A na takovou slávu je potřeba si obléci nový šat. Každopádně Pařát nepohltila a nebude financovat žádná firma hudební ani nehudební, vše je i nadále v mých rukou. Profesionální distribuce však neznamená, že na Pařát narazíte v každém hypermarketu a vesnickém obchodu. Distribuce bude svým způsobem omezená, proto nejjednodušším a bezpracným způsobem sehnání Pařátu zůstává i nadále roční předplatné, při kterém už nebudeme účtovat poštovné. Předplatitelé navíc během roku budou zvýhodněni několika dárky.“

Kompletní obsah 31. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »