PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 30 / vydáno 15. září 2009

30Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Už v roce 2009 mě moc bavila hudba Lorda Morbivoda, ať už se jednalo o TROLLECH, UMRTKU, WAR FOR WAR nebo STÍNY PLAMENŮ. Posledně jmenovaní měli od září 2009 k dispozici nové album „Mrtvá komora“, takže jsme se s Morbivodem prošli celou tehdejší historií „kanalizačního black metalu“. Součástí tohoto vydání bylo nejen album ELYSIUM, ale též kompilace Banskobystrický underground, kterou sestavil Mirík z PYOPOESY. Krátce před vydáním mě kontaktoval Shindy, jestli bych uživil bednu klíčenek z Brutal Assaultu 2009, takže předplatitelé dostali pěkný ranec metalu.

Prvního září 2009 jsem se oficiálně přestěhoval do Chrudimi a pobýval tam až do čísla 41, když to budu časově posuzovat podle Pařátu 🙂 Celý červenec jsem ale ještě dělal generálku na bývalém bytu v Havířově, kde mezi čtyřmi stěnami, v obklopení takřka ničeho, vznikla velká část 30. čísla Pařátu. V dnešním přetechnizovaném světě už dálka nehraje žádnou roli a tehdy už tak bylo jakbysmet. Pařát mohl bez problémů fungovat stejně, jako by každý z jeho opěrných bodů bydlel na druhém konci světa.

Kompletní obsah 30. čísla Pařátu najdete na webových stránkách magazínu ZDE.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »