PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 27 / vydáno 15. prosince 2008

Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

3047-parat27V tomto čísle se v Pařátu udála další velká změna. Bodování nahrávek jsem dlouhou dobu striktně odmítal, tečku jsme za nimi udělali po pátém čísle a nemínili to nikdy obnovit. Ale člověk míní, věci se mění a v rámci „zkvalitnění služeb“ znovu došlo i na toto téma – obnovení bodovací tabulky. Už od začátku bylo všem jasné, že to hlavně bude služba pro čtenáře, protože co člověk, to jiný názor a stačí i jedno číslo a vše může být úplně jinak. Tento systém se nakonec uchytil až do posledního čísla, to znamenalo dalších 13,5 roku.

Jako problém se časem ukázala moje častá prohlášení, kterak na recenze bereme úplně vše, co dojde. Ano, skutečně tomu vždycky tak bylo, jenže to jsem, bohužel, netušil možné zneužití této situace. Hodně kapela jedinců si to přebralo po svém a v redakční poště se nám normálně začaly kupit štosy vypálených CD s odkazem na pro další informace na Bandzonu a podobných serverech. Vůbec nikomu nevadilo, že se nejedná o řadové nahrávky, že to kolikrát bylo starý jak Metuzalém – prostě Pařát recenzuje vše a basta, jednou jste to řekli, tak je to vaše povinnost.

Součástí 27. čísla se stal druhý díl DVD kompilace Shadows From Underground. Z mého pohledu dopadl… nelichotivě. Návrh, že bych si vzal kompletaci DVD čistě pod sebe, o tom Crystal nechtěl ani slyšet. A tak se stalo, že se zase vše lepilo na poslední chvíli, navíc úroveň některých klipů je naprosto tragická. Ale co už, byl to historický počin s pořadovým číslem 2, pro předplatitele opět v limitované digipackové edici, ovšem zároveň historický počin z této série poslední. Své v tom zajisté sehrál i fakt, že v té době už jsme byli s Crystalem v „rozvodovém řízení“ a měli na oblast propagace a vůbec všeho hodně odlišné názory. Po zpřetrhání vazeb s Crystalem se najelo zase na úplně jinou kolej, přišla nová koncepce. Naopak první divko, říkám zcela upřímně, byla bomba. Propagace na úrovni, o vše se pečovalo, všemu se věnovalo velké úsilí. Crystal to v rámci možností tlačil všude možně i nemožně do rádií, televizí, soutěží… takže se i výsledek dostavil a panovala všeobecná spokojenost s dobře odvedenou prací. Asi proto u dvojky z mého pohledu převažovalo spíš zklamání.

Dobovou recenzi na Pařát číslo 27 si můžete přečíst na webzinu Fobia ZDE, recenzi na DVD kompilaci Shadows From Underground 2 na témže webzinu ZDE

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »