PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 26 / vydáno 15. září 2008

26Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Titulní stranu tohoto čísla poprvé nedělal Anxur, nýbrž Michal Husák, který už měl nějaké grafické zkušenosti z Big Bengu a podobně. Chtělo to zkrátka změnu a myslím, že se povedla. Pohled do útrob časopisu je pro mě po letech znovu takový zvláštní. Zkrátka o nějaké líbivé grafice v černobílém podání se pořád ještě nedá mluvit. Všemu dominuje obrovská masa textu a kolem ní malé fotečky (úsměv). Ale tehdy to byl v zinech standard. Titulní rozhovor jsem spáchal s Ivošem z ADOR DORATH, 3 a půl strany včetně recenzí na do té doby všechny jejich vydané nahrávky. Vybavuje se mi, že tehdejší novinka „Bestiari“ měla obrovský časový skluz oproti původním plánům a kapela nešetřila nepěkných slov na adresu vydavatele. Podařily se nám rozhovory s ruskou ARKONOU, HOLLENTHON, OPETH, HAEMORRHAGE, DEAD INFECTION nebo CARCASS, navíc část i po Skypu. To už byla na tu dobu dost pecka, minimálně pro nás (úsměv). Johan podrobně rozebral historii HYPNOTIC SCENERY, která se od té doby nezměnila, vyjma dvou Pařátem vydaných reedic.

Dobovou recenzi na Pařát číslo 26 si můžete přečíst na webzinu Fobia ZDE, recenzi na CD kompilaci Shadows From Underground 6 na témže webzinu ZDE

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »