PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 24 / vydáno 15. března 2008

24Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Devátý rok existence Pařátu započal jedním z mála kroků vzad, který jsme museli udělat. Po třech CD kompilacích s bohatými booklety Shadows From Underground začalo vycházet jako pošetka v kartonovém obalu. Vnitřně jsem s takovým krokem nesouhlasil, čímž moje názorové rozepře s vydavatelem nabíraly na síle, ale pořád to bylo lepší řešení, než zachovat u CD kompilací podobu z roku 2007 a na úkor toho (aby se získaly peníze) do Pařátu pustit reklamy nesouvisející s metalem, ale ani hudbou. Kdo by tam chtěl reklamu na Kofolu a podobně? To by byla cesta do záhuby. Takže z CD kompilace v Pařátu se stala ryze reklamní záležitost, v podstatě nic moc víc…

Hudbu kapely PROMISES jsem si oblíbil už na jejich prvním (kazetovém) demu, které jsem zakoupil na základě poslechu kompilace Breath Of Doom. Druhou hlavní kapelou tohoto čísla se stali DISSOLVING OF PRODIGY, které jsem, stejně jako PROMISES, rozebral na 4 stranách. Největší prostor, a to hned na 8 stranách, však dostala Zpráva o stavu českých metalových webzinů na počátku roku 2008. Dnes už by se to dalo natáhnout tak na 12 stran (úsměv), protože písmo bylo stále velmi malé – zkrátka aby se do časáku vešlo co nejvíc informací. Plakáty tou dobou v Pařátu, tentokrát R.E.T. a MORTIFILIA, byly stále jen o fotkách kapel, do ničeho graficky složitějšího jsme se nepouštěli. Ale plakáty byly alespoň barevné, na rozdíl od černobílých vnitřních stránek.

Dobovou recenzi na Pařát číslo 24 si můžete přečíst na webzinu Fobia ZDE, recenzi na CD kompilaci Shadows From Underground 4 na témže webzinu ZDE.  

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »