PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 23 / vydáno 15. prosince 2007

23Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Na konci roku 2006 jsem poslal do metalového světa zprávu o tom, že se z Pařátu stane na den přesně vycházející čtvrtletník. Číslem 23 byla uzavřena první sezona tohoto projektu. Vše, co jsem slíbil, došlo naplnění, všichni předplatitelé dostali co si objednali. I tak to ale pod pokličkou pořád bylo celkem chaotické a hlavně strašně složité vše zkombinovat. Snažil jsem se, ale za pochodu, kdy jsem se staral také o distro a u toho normálně chodil do fabriky na směny, Snažil jsem se, aby na povrchu nebylo nic poznat, protože tohle všechno jsem v první řadě hlavně chtěl dělat! Pařát s pořadovým číslem 23 byl přelomový hlavně v tom, že jeho součástí byla první (profi) DVD kompilace v historii tuzemských metalových časáků, na kterou o rok později navázala historicky druhá a poslední. Dokonce byly i dvě verze; ta digipaková pro předplatitele. Pařátu. Shadows From Underground DVD se taktéž rodilo v těžkých porodních bolestech, ale na tehdejší dobu si myslím, že úroveň toho divka byla tak za dvojku. Mám na mysli grafické zpracování a technický ráz. Výběr kapel je jako vždy diskutabilní, protože každému se líbí něco jiného. Tehdy hrálo jednu z největších rolí to, která kapela měla kvalitně (profesionálně) zmáknutý videoklip.

Dobovou recenzi na Pařát číslo 23 si můžete přečíst na webzinu Fobia ZDE, recenzi na DVD kompilaci Shadows From Underground na témže webzinu ZDE

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »