PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 22 / vydáno 15. září 2007

22Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Na titulní stranu 22. čísla jsem si tentokráte vybral Blackieho Hoška, kterému na podzim 2007 vycházelo čtvrté album CALES „Savage Blood“. Píšu v jednotném čísle, tedy vybral jsem si, protože mi do toho nikdo nikdy nekecal. Titulní strana každého čísla znamenala zároveň titulní článek/rozhovor na minimálně 4 strany, do čehož se nikomu v redakci nechtělo. A kdyby chtělo, vlastně ani nevím, jestli bych k tomu někoho pustil (úsměv). Kapelu/konkrétního člověka jsem vždy oslovoval já sám čistě z pohledu fanouška, nebyl v tom žádný obchodní záměr. Až do čísla 32 byl na titulní straně Pařátu vždy někdo z Česka nebo Slovenska. Na komplexní rozhovor/článek s někým ze zahraničí jsem si tehdy ještě netroufnul. Především kvůli jazykové bariéře.

U třetího čísla, které financoval Crystal, už to trochu začalo skřípat, protože prodeje nebyly tak vysoké, jak si vydavatel představoval. A s odstupem oněch 15 let musím uznat, že se tomu ani nedivím. Pařát byl nadále čistá amatéřina dělaná „na koleně“ s mnoha gramatickými i grafickými nedostatky. I když jsem hodně chtěl a obětoval tomu všemu moc, pořád jsem nevěděl, jak to celé uchopit a hlavně umět se lépe prodat. Redakce v pravém slova smyslu nadále neexistovala; občas někdo přispěl, ale vzhledem ke čtvrtletí periodicitě časáku mi to připadalo jako zoufale málo.

Dobovou recenzi na Pařát číslo 22 si můžete přečíst na webzinu Fobia ZDE, recenzi na CD kompilaci Shadows From Underground 3 na témže webzinu ZDE.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »