PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 21 / vydáno 15. června 2007

21Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Už v březnu jsme avizovali, že další číslo vyjde přesně za tři měsíce, tedy 15. června. A fakt se to povedlo… nebo skoro, protože na den to asi nebylo. Pamatuji si, jak jsme tohle číslo dovezli na AFOD do Trhových Svinů, kam jsem tou dobou každý rok jezdil s distrem Crystalu. Na titulní straně INSANIA, to znamenalo také podrobný titulní šestistránkový rozhovor a s lidmi jako Poly je takové věci radost dělat. V Pařátu stále ještě převažovala česká a slovenská metalová scéna, protože jsme ty kapely prostě měli „po ruce“. A samotná tvorba tehdejšího Pařátu? Já bydlel v Havířově, Anxur v nedalekých Albrechticích, kam jezdí z Havířova MHD. Jednou za dva týdny jsem k němu přijel, dělali jsme sazbu již hotových rozhovorů a článků, on pak k tomu samostatně přidal grafiku. Vše v podstatě úplně jednoduché (úsměv). Kapely na CD kompilaci jsme vybírali tak, že částečně jsme si tam dali svoje favority, částečně si kapely prostor zaplatily, částečně si tam dal svoje koně Crystal. Byla holt taková doba. Později jsem se přístupu „může tam být každý, kdo si to zaplatí“ bránil a raději se vydal jinou cestou. Sice trnitější, ale pokud člověk něco nedělá vyloženě na kšeft, může si směr svojí cesty vybrat pohodlněji.

Dobovou recenzi na Pařát číslo 21 si můžete přečíst na webzinu Fobia ZDE, recenzi na CD kompilaci Shadows From Underground 2 na témže webzinu ZDE.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »