PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 19 / vydáno prosinec 2006

1978-parat-19Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

19. číslo, první s barevnou obálkou, vyšlo 15. prosince 2006, celých sedm měsíců po čísle 18. Rodilo se velmi těžce: po nastěhování se do Havířova mě postihla asi největší tvůrčí krize, která byla zapříčiněna hlavně změnou životního stylu. Práce v metalové hospodě byla navíc časově velmi náročná – často se protahovala až do brzkých ranních hodin, a to ještě za předpokladu, že nepochybělo sil se nějakým způsobem domů dostat. Navíc finální sazba se přes jeden víkend dělala rovnou v Praze, kde v té době Anxur pobýval. Ale ovoce potom bylo sladké, protože nová tiskárna (konečně jsme se zbavili té brněnské) se předvedla ve velmi dobrém světle a kvalitním tiskem časák najednou dostal úplně jiný ksicht. Třeba úplně jiný než u čísla 15, kdy jejich další minela třeba způsobila záměny lesklé obálky za matnou. Výsledný efekt je od oka rozpoznatelný.
Podzim téhož roku se ale do historie Pařátu zapsal i silně negativně. 2. listopadu ne vlastní vinou při dopravní nehodě zahynula naše redaktorka Markéta Vavrešová. Bylo ji pouhých 27 let.

Dobovou recenzi na Pařát číslo 19 si můžete přečíst na webzinu Fobia ZDE.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »