PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 18 / vydáno květen 2006

Bez názvu22Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Poprvé se na titulní straně Pařátu neobjevila kapela, nýbrž jeden člověk. S Petrem Korálem jsme na několika stranách rozebrali vše, co na hudební scéně do té doby vytvořil. Moc nechybělo a číslo 18 mohlo být poslední. Dokončili jsme jej den předtím, než Anxur odcestoval za prací do zahraničí. Nevěděli jsme jak dlouho tam zůstane, jestli se vůbec někdy vrátí, jestli bude možné dělat Pařát na dálku a tak dále. Naštěstí se na podzim téhož roku vrátil a na pár měsíců usadil v Praze, než přesedlal do Havířova a stal se zaměstnancem Crystal Production.

Zlom ve vývoji Pařátu nastal po tomto osmnáctém čísle, do kterého mimochodem poprvé přispěl i Johan. Po MASTER´S HAMMER se jeho profilové články v Pařátu držely dalších více než deset let. V červenci 2006 jsem opustil Mohelnici a přestěhoval se do rodného Havířova, aby se zpečetila dlouhodobá kooperace mezi mnou a Daliborem z vydavatelství Crystal Productions. Na podzim téhož roku z jeho hlavy vzešel plán na možnou reinkarnaci časopisu, že bychom mu společně nasadili profesionálnější tvář, než byla doposud. Jeho nápad mě nadchnul už třeba jen proto, že to byl za sedm let úplně první konkrétní návrh, jak by se něco mohlo udělat lépe. Navíc v té době jsem se už oklepal i v branži vydavatelské, kdy jsem měl pod sebou distro onoho vydavatelství.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »