PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 17 / vydáno únor 2006

17Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Titulní mega rozhovor přibližující kapelu rok po roku, od jejího vzniku až po současnost, navíc recenze všech vydaných nahrávek k tomu, tentokrát obstarávají ENOCHIAN. Jak už jsem vzpomínal, ta titulka je hrozná, respektive pohled na image kapely je hrozný (úsměv), ale mě moc bavily první dvě alba ENOCHIAN z devadesátých let. Když se kapela dala po nějakém čase zase dohromady  natočila novou nahrávku, přišlo mi fajn se otočit dozadu a zavzpomínat. Další rozhovory byly například se slovenskými ANTARES, izraelskými ARALLU, portugalskými NECROCANNIBAL, českou stopu zanechaly spolky MASTURBACE, EXHALE nebo SOLFERNUS. Nechyběly obsáhlé scene reporty, tentokrát o putování SMASHED FACE po Evropě a trojici EUTHANASIA, DISSOLVING OF PRODIGY, LIVE EVIL po tuzemských klubech. Rozpitvána byla kauza uvěznění Martina Belobrada + spousta metalových, ale i nehudebních záležitostí.

Náklad zinu byl tou dobou 500 kusů, což na rozesílání pro jednoho člověka nebylo úplně málo, navíc tou dobou už jsem měl doma i distro Crystal Productions. Dobrá kovbojka byla dopravit všechny ty zásilky na poštu. Nebydlel jsem přímo v Mohelnici, ale v malé vesničce za ní, co krom asi 50 chalup měla klasicky už jen obchod a hospodu. Já zase neměl auto. Pařát jsem nejčastěji třídil přímo v práci (za tolerance nadřízeného v práci po práci), abych to nemusel tahat tam a zase zpátky, a odtud jsem vyrážel mnohokrát s plnými taškami a batohy na poštu. Občas z kolegyň nebo kolegů někdo pomohl přidržet bednu, izolačku, ale jinak mi nezbylo nic jiného, než to vždy třídit a balit sám. Jelikož Mohelnice není příliš velké město, na místní poště mě znali už velmi dobře.

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »