PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 15 / vydáno červen 2005

15Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Počet stran se ustálil na čísle 60. Hlavní rozhovor s ALIENATION MENTAL jsme napráskali na 5 stran, druhý hlavní 🙂 s DISFIGURED CORPSE na 4 strany a uprostřed časáku 5 stránkový tour report INGROWING po Asii. V Pařátu už také byly reklamy, nejčastěji na tituly vydávané tuzemskými labely.

Otázka reklam v Pařátu vždy záležela na domluvě, bylo na ně vymezeno procentuelně pevné místo a kdo dřív přišel, ten dřív mlel. Pařát nikdy na reklamách nebyl závislý, a i kdyby tam nebyla ani jedna, svět by se nezbořil. Částky za reklamní plochy se pohybovaly od místa v řádech několika stokorun, často jsem to měnil rovnou CD.  Ovšem už tehdy byly mantinely, za které bych časák nikdy „neprodal“. Otištění článků za úplatu (na tu dobu a vzhledem k tehdejší úrovni časáku říkám KUPODIVU) zkoušelo hodně firem, nepochodila ani jedna.  Jistý shop dokonce po zjištění levné reklamní plochy je chtěl koupit rovnou všechny v celém čísle a později jistá slovenská kapela přišla s nabídkou koupi titulní strany, neboť se chalani domnívali, že jde o klasickou reklamní plochu jako každou jinou.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »