PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 13 / vydáno červenec 2004

Bez názvu11Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Na obálku čísla 13 je vážně radost pohledět (úsměv). ADULTERY v brnění a helmách patří v uvozovkách k tomu nejlepšímu, co z naší dílny vzešlo. Konkurovat už tomu mohli snad jen ENOCHIAN na obálce čísla 17. Nyní už se tomu jen smíchy řežu, ale tehdy jsme na tom nějak nelpěli – vlastně si vůbec neuvědomovali význam titulky, reprezentační strany časopisu. Uvědomovat si už tehdy význam titulní strany, samozřejmě bychom tam s požadovanou fotografií nemohli pustit ani ADULTERY a ENOCHIAN, třebaže obě kapely ty své řekněme podivné pózy braly vážně.

Každopádně hudba ADULTERY mě ve své době bavila. byla svým způsobem originální a zkrátka jiná, než jakou tady dělaly podobně znějící kapely. Druhým velkým rozhovorem v tomto čísle je podrobná zpověď slovenského vydavatelství Metal Age. Opět na dvě desítky rozhovorů, namátkou MAR DE GRISES, GREENFLY, DESTINITY, z českých kapel INFANTICIDE, ESSENCE OF EXISTENCE nebo MELANCHOLY PESSIMISM. Tour reporty přispěli CEREBRAL TURBULENCY a ABSTRACT, nechyběly ani reporty z festivalů AFOD, Obscene Extreme, Open Hell a 92!!! recenzí na tehdy aktuální nahrávky.

 

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »