PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT číslo 12 / vydáno březen 2004

12Jak je psáno ZDE, od 1.října až do 13.ledna příštího roku na webových stránkách Pařátu krátce zavzpomínám na všech 105 vydaných čísel magazínu. Mnohem podrobnější vzpomínky pak najdete v připravované knize 23 LET S PAŘÁTEM, která by měla vyjít 20. května 2023, přesně rok po vydání posledního čísla Pařátu.

Také dvanáctka v sobě nese nepřekonaný primát v historii Pařátu. Zástupce již po mnoho let neexistující švédské grindoviny SCURVY mi na otázky po mailu obšírně odpověděl do půl hodiny po odeslání. Už si nevzpomínám, jestli se zrovna v práci nudil a tohle mu přišlo vhod.

Na titulní straně ABORTION a uvnitř šest stran podrobného povídání o historii kapely do konce roku 2003 včetně recenzí všech do té doby vydaných nahrávek ABORTION. Následují rozhovory s GRONIBARD, již zmíněnými SCURVY, MORGAIN, potom čtyři strany podrobně o AVENGER a tak dále. Co se týče grafiky, kdysi jsme ji říkali „úsporná grafika“, přičemž šlo hlavně o to narvat do časáku co nejvíc textu na úkor fotek, které jsme se snažili dávat řekněme malé. Fotka přes půl strany? Nehoráznost. Mezi jednou otázkou a odpovědí žádné mezery, všechno natřískané v sobě, a nová otázka se dala poznat tak, že začínala kurzívou. Tehdy nám velikost písma připadala v pohodě, měly to tak všechny ziny. Dnes už to přečtu s námahou, hlavně na černých podkladech. Na tehdejších 60 stranách je tolik textu, že s grafikou roku 2022 bychom z toho udělali odhadem 80-90 stran.

Do tohoto vydání jsem na stranách 48-49 také sepsal historii českého black metalu. Dvě strany plné názvů, pojmů a událostí.

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »