PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PÁR SLOV K NOVÉMU ČÍSLU PAŘÁTU

PARAT_letak_55_czPokud si objednáte prosincové číslo Pařátu do středy večera, v pátek ho (dá-li Česká pošta) najdete na své doručovací adrese. Pokud do pátku večera, ještě je velká šance na doručení před Vánoci. Ze Slovenska budeme rozesílat v pátek 20.12.

Při úhradě bankovním převodem je poštovné zdarma. Pokud chcete naprostou jistotu, že vám pošťák nebude zásilku rvát do útlé schránky, zvolte doporučené poštovné s navýšenou cenou o 18 Kč a obálka vám bude za každých okolností předána do ruky. Tak jako vždy platí, že objednáte-li si k novému Pařátu 1-2 CD nebo tričko, cena doporučené zásilky se zvedne pouze o 18 Kč. Platí to ale pouze u úhrady bankovním převodem, ne u dobírky! Při větším objemu zásilky je cena standardní, jakou máme v shopu, tedy 60 Kč bankovní převod, 90 Kč dobírka. To samé platí i pro Slovensko v přepočtu na Eura.

Další rok se nachýlil ke konci a s ním i čtrnáctá sezóna Pařátu. Narozeniny tentokrát neoslavíme veřejně, tak jako v minulých letech, ale už nyní můžeme slíbit, že v lednu 2015 se k této tradici vrátíme u příležitosti jisté další události. Snad jsme vás letos aspoň nějakým číslem potěšili a vy nás zase těšíte svým zájmem. Pařát je médium souhrnně řečeno tvrděmetalové, není zaměřené vyloženě na konkrétní subžánry, čehož vyplývá, že nikdy se nemůže trefit všem přesně do vkusu. Ale i pokud vás půlka nezajímá, snad té v průměru padesátikoruny měsíčně i s donáškou domů nelitujete a i my, jakožto nezávislé médium, oceníme třeba už jen gesto podpory.

55. číslo se vrací přesně na den podle jízdního řádu, opět jsme ho natřískali na maximum a snažili se tnout do živého, ne brouzdat po povrchu. Zahraniční scéně v tomto čísle vévodí PESTILENCE, které jsme rozebrali do šroubku víc než kdy jiné kapely, konečně jsme proklepli i nějakou bookingovou agenturu, navštívili borce ve studiu Hertz (alba tam nahrávají VADER, BEHEMOTH a další)  a vyzpovídali mnoho osobností i nadějí. Zejména Glen Benton a Duncan Patterson si pustili pusy pěkně na špacír. Snad nepohrdnete ani megaplakáty alb, které psaly metalovou historii. I v tomto vydání na vás ale česká několik tuzemských záležitostí. Předně přinášíme debutové album SKLEPMASTER (original CD s 12 stránkovým bookletem) zvukově laděné v Hertzu a graficky zkrášlené mistrem Deatherem (v rozsáhlém článku uvnitř magazínu najdete o SKLEPMASTER a jejich albu vše podrobné), končí seriál o Obscene Extreme, DYING PASSION slaví 15 let (v prosincovém čísle najdete první část jejich komentované historie zaměřenou na roky 1997-2003) nahlédnete pod dekl nejextrémnějšího českého vydavatelství Bizarre Leprous a pamětníci si určitě rádi připomenou v druhém nejrozsáhlejším článku čísla metalové kompilace z 80. a 90. let.

Kompletní obsah najdete zde, pořídit si nový Pařát můžete zde.

 

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »