PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PÁR SLOV K NOVÉMU ČÍSLU PAŘÁTU

Obsah nového čísla Pařátu můžete zkontrolovat zde, objednat zde.

Letak_12-2014-CZ-infoISACAARUM oslavili svých dvacet let, poté se slavnostně rozloučili se dvěma členy… a nakonec na rozloučenou zamávali všichni. Pozice kapely byla na tuzemské tvrděmetalové scéně  nepřehlédnutelná, tak jsme ji v aktuálním vydání věnovali i nepřehlédnutelnou vzpomínku. Uvnitř najdete i jednu kapelní fotografii, která ještě nikdy nebyla zveřejněna. Hned poznáte proč 🙂 TO R-E-T mají na příští rok mnohem smělejší plány a nová deska „Comin Soon…“ by jim měla pomoci se zase dostat do širšího podvědomí.
Věčně něco končí a něco začíná. Např. v únorovém Pařátu svojí dráhu načnou severomoravští grindcoristé GUTTER SLUT (info zde). To ale předbíhám, protože aktuálně máte před sebou poslední číslo roku 2014 a už z jeho obálky vidíte, že se v něm vzácně sešly čtyři osobnosti světové metalové scény, jejichž jména mluví sama za sebe a ani k tomu nepotřebují svoje kapely. Velmi zajímavými se jeví také návraty MYSTICUM, ADOR DORATH nebo AT THE GATES, tradičně jsme si neodpustili ani náhledy do zemí, kde se o metalové scéně ani nedá hovořit. Stačí si přečíst rozhovor s ATEN a uvědomíte si, jak se tady máme dobře.
Po prosincové sérii „vánočního merchandise“ Bloody Christmas v lednu vydáme trička a mikiny EUTHANASIE a od února vás budeme pravidelně zásobovat dalšími motivy oblečení z dílny Pařátu. Na příští rok též chystáme dvě vinylová vydání. Krom již dříve avizovaných DISSOLVING OF PRODIGY a jejich „Loučení se světem pozemským“ (info zde) , to bude i jedna nová nahrávka. O její realizaci se postaráme v červnu.
24. ledna 2015 dojde k edici prvního CD vydaného pod Pařátem mimo Pařát. Po 21 letech se se svými fanoušky rozloučí právě EUTHANASIA (info zde) a my ji na té poslední cestě doprovodíme nejen spolupořadatelstvím zmíněného koncertu, na němž zároveň oslavíme výročí patnáctileté existence, ale i vydáním vzpomínkového alba pro nejvěrnější fanoušky.
V prvním měsíci příštího roku Pařát vstoupí do šestnáctého roku života. Sám tomu občas odmítám uvěřit. Ještě před pár lety by byla pravděpodobnější skutečnost, že do roku 2014 dojde k invazi mimozemšťanů na Zemi a vědcům se podaří oživit dinosaury, než vydání Pařátu s číslem 61. Vše klape, jak má, a není důvod ke změnám, takže v dalším roce se snad sejdeme v minimálně stejně hojném počtu. Data vydání Pařátu budou stejná jako letos.
Jménem celé redakce děkuji za přízeň a podporu v roce 2014. Vám i metalu jen to nejlepší.
Petr Herdron

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »