PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NOVÉ ČÍSLO PAŘÁTU VYŠLO V PÁTEK NA METALGATE CZECH DEATH FESTU

Živě si vybavuji, jak jsem ve druhé polovině devadesátých let drtil do zblbnutí audiokazety SEAR BLISS, AMORPHIS, IMMORTAL, MARDUK… Uběhlo přes dvacet let, dívám se tak na bodovací tabulku v novém Pařátu a… čas se zastavil? Že by to byla jenom náhoda a naše omezenost nerozpoznat kvalitu kapel s výrazně kratším rodokmenem? A co na to takoví SAMAEL, jejichž „Passage“ znám i po více než dvaceti letech takřka nazpaměť? A DEFLORACE, když páchala „11 vražd“ nebo SEPULTURA s přelomovým „Chaos A.D.“?
„Nová vlna“ se v aktuálním Pařátu překvapivě valí z míst, z nichž bychom to ještě před pár lety nečekali. Ryze ženských metalových kapel přibývá a třeba si zvykat na to, že už nejde jenom o krásu a kvantitu, nýbrž i kvalitu hudby.
Obsah Pařátu nesestavuji jen já, ale sám za sebe musím říct (i když je to beztak patrné), že mě devadesátá léta v metalu neobyčejně přitahují. Možná jako většinu těch, kteří je prožili, kteří v nich dospívali, objevovali hudbu, která se následně stala jejich osudem. Tu dobu se nesnažím vyloženě protežovat, ale všechny cesty nakonec stejně vedou k tomu „zpátečnickému myšlení“. To když zjistíte, že NECROPHOBIC nebo DEPRESY (abych neopakoval stejná jména jako na začátku úvodníku) vypálí všem rybník už jen tím, že „něco“ vytvoří, „něco“ natočí.
Po dvou „hluchých letech“, kdy jsme se s distrem objevili „pouze“ na Gothoomu, se letos vracíme i na MetalGate Czech Death Fest a Obscene Extreme. Na Brutal Assault už nikoliv. Ten si rádi užijeme bez starostí jako návštěvníci.

82. číslo Pařátu bude poprvé k dostání v pátek 15.6. po poledni v Červeném Kostelci ve stánku Pařátu (který bude na místě už od čtvrtka poledne), kam jej dovezou přímo z tiskárny. Pokud máte předplatné, kdykoliv si k nám dojděte pro svůj výtisk. Bude stačit akorát nahlásit jméno a hotovo. Pokud budete chtít cokoliv z Pařátshopu dovézt na místo a neplatit tak poštovné (na Czech Death Festu rozhodně nebudeme mít kompletní nabídku), do objednávky napiště „Osobní vyzvednutí na MGCDF“. Objednávku však musíte stihnout poslat do středy 22:00.

Poštou budeme rozesílat od pondělí 18.4., o den později ze Slovenska. Pro nalistování kompletního obsahu Pařátu klikněte zde, rovnou objednávat bez poštovného můžete zde. Jste-li ze Slovenska, objednávejte rovněž přes formulář zde. Další informace pro slovenské čtenáře najdete zde. Pokud budete chtít přibalit něco z Pařátshopu, vybírejte zde. Poštovné je tradičně 69 Kč u bankovních převodů a 99 Kč u dobírek, u poštovného na Slovensko je částka stejná přepočtená na eura. Jestliže se nechcete na tomto webu ani v Pařátshopu registrovat, pište rovnou na redakce@paratmagazine.com

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »