PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

MÁM PŘEDPLACENÝ PAŘÁT, ALE ZÁSILKA NEDORAZILA. JAK POSTUPOVAT?

paratmagazine com paratmagazine com logo paratu na bookletyTento článek slouží jako vzorový. Pokud napíšete, že vám nějaké číslo Pařátu nedorazilo, pošleme vám časák nejen znovu, ale zároveň i odkaz na tento článek. Razíme heslo, že nic není nemožné a vše se dá vyřešit, pokud je vůle.

Nejprve bychom poprosili, jestli by bylo možné minimálně každý lichý měsíc 15.-20tého (od čísla 102 Pařát začne vycházet každý lichý měsíc, informace ZDE) sledovat webové stránky magazínu ZDE. Najdete tam přesné informace o tom, ve kterých dnech budeme Pařát rozesílat předplatitelům v Česku i na Slovensku.

Pařáty předplatitelům rozesíláme výhradně prostřednictvím České a Slovenské pošty. Je to nejlevnější možná varianta. Pochopte, že jsme nadšenci, nikoho tato práce neživí a je pro nás důležité, abychom rozesílání každého nového vydání zvládli během víkendu. To znamená, že nemůžeme řešit, jestli někdo chce poslat zásilku bez ohledu na cenu touto spedičkou, jiný zase jinou spedičkou a tak dále. Tady se nebavíme o 100 nebo 200 obálek, ale společně s objednávkami z Pařátshopu je to během toho víkendu na náklaďák.

V nabídce ZDE je rozesílání v rámci předplatného obyčejnou a doporučenou poštou (objednávky z Pařátshopu vyjma předplatného posíláme jen doporučeně). Takže mýty o tom, že Pařát si nepředplatím, protože mám malou schránku a podobně, jsou jenom výmluvy. V objednávce stačí zadat zasílání doporučenou poštou, které vychází o pouhou stokorunu ročně dráž, a zásilku vám pošta musí předat osobně, takže buď ji doručí, nebo se pro ni zastavíte na pobočku. Pakliže máte nějakou zlou zkušenost s Českou poštou, nepište nám to. My přes tuto instituci posíláme celkem přes xx tisíc zásilek ročně. Občas to zadrhne, ale myslíme pozitivně :-)

Po odeslání Pařátu posíláme všem předplatitelům čísla zásilek, jejichž úložní doba na pobočce pošty je 3 týdny. Pokud se náhodou stane, že lhůta pro vyzvednutí se blíží ke konci, dostaneme z pošty zprávu a tu vám přepošleme.
Od roku 2010 jsme přes Českou a Slovenskou poštu dohromady rozeslali už na desetitisíce doporučených zásilek a ještě se nestalo, že bychom reklamovali nedodání nějaké zásilky, případně ztrátu. Tohle ovšem platí u zásilek registrované pošty.

Asi tak 95 % předplatitelů volí rozesílání prostřednictvím obyčejné (neregistrované) zásilky. U těch nelze nic dohledat. Doručení takových zásilek obvykle bývá +2 pracovní dny od odeslání, ale výjimkou není ani týden. Pokud se nás zeptáte, jestli už jsme zásilku odeslali, tak odpovíme že ano – a to je jediné, co k tomu můžeme říct. Co se s obálkou dělo dál, o tom lze jen spekulovat. Ke krádežím podle všeho nejčastěji dochází přímo na adrese doručení. Je to problém hlavně velkých paneláků společně s lehkomyslností doručovatelů.
Po vydání Pařátu během následujících dvou dnů rozesíláme přes tisíc obyčejných zásilek a v průměru se tři ztratí. V podstatě jde jen o to, kdo si vytáhne toho černého Petra… V uvedeném objemu je to zanedbatelných 0, 00… procent, ale samozřejmě komu zásilka nedojde, toho to naštve, zklame.

Pokud dostaneme informaci o nedoručení zásilky (zprávu posílejte výhradně na mail redakce@paratmagazine.com, ne na profily na sociálních sítích a podobně), na nic se neptáme, nic neřešíme a zásilku v co nejbližším možném termínu posíláme znovu. Pakliže by se situace opakovala, je třeba zvážit způsob doručování. Ale samozřejmě je lepší, když nám nedoručení oznámíte týden po vydání, ne měsíc po vydání.

Nabízí se otázka, proč neposíláme vše doporučeně… Odmyslíme-li cenu, pak registrované zásilky musí být registrovány ? Vše bychom museli vypisovat na podací archy, což je tak den navíc, nemluvě o tom, že na poště by na to museli na odpoledne vyčlenit jednoho pracovníka ?

Děkujeme za pochopení i za to, pokud nám tuto práci ulehčujete. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »