PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

„KHARMIC WHEEL“ OD BLACK HEAVEN VYJDE JIŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN

black heaven-2023-letakPo 29 letech se kruh uzavírá. Původně plánované druhé demo, které BLACK HEAVEN začali skládat v roce 1994, dokončili a nahráli letos jako svoje první album s názvem „Kharmic Wheel“.

Nesporný vliv raných alb PARADISE LOST jihomoravské BLACK HEAVEN v první polovině devadesátých let přirozeně kormidloval do tehdejších nových vod hudebního stylu, kterému se začalo říkat doom metal. Hned první demo „Heaven In Black“ (1993) přineslo kapele uznání a navždy se tím zařadila mezi čelní tuzemské představitele nově vzniklé doommetalové scény. To následně potvrdil Monitor při výběru kapel na CD sampler Masters Of Czech Metal vol. 2, který v roce 1995 BLACK HEAVEN posunul zase o kus dál.

Po odchodu zpěváka a kytaristy Tommyho začala další etapa, která BLACK HEAVEN přinesla cenné zkušenosti i na větších koncertních pódiích. Tvůrčí duch neustával a důkazem jsou počiny „Fantasy“ (1996) a „Drama“ (1998).

Na konci devadesátých let se BLACK HEAVEN uložili k zimnímu spánku trvajícímu dvě desetiletí. Po jeho konci se již s Tommym v sestavě pustili do remasteringu „Heaven in Black“ (2021) a především do dokončení alba „Kharmic Wheel“, které bylo nahráno během první třetiny letošního roku ve studiu Šopa.

Pokud jste fanoušci doom metalu devadesátých let, z osmi skladeb na albu „Kharmic Wheel“ nebudete zklamáni. První hudební ukázky si můžete poslechnout na YouTube ZDE.

„Kharmic Wheel“ vyjde 24. června jako digipak s 24stránkovým bookletem. Objednávat můžete v Pařátshopu ZDE. V nabídce ZDE je také CD „Heaven In Black“ a pánská trička s motivem „Kharmic Wheel“.
Jako vždy platí, že máte-li potvrzené předplatné Pařátu, rádi vám nabídneme lepší cenu. Celá zpráva ZDE.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »