PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

KAMIL „Modrák“ MOUDRÝ – Bubeník MIMIKRY

paratmagazine com herdron kamil moudry letak2Kamil Moudrý řečený Modrák byl bubeníkem kapely MIMIKRY, která existovala v komunistickém Československu minimálně v roce 1972 a pravděpodobně za sebou zanechala pouze jedinou skladbu – „Bič boží“. V očích tehdejší politické moci byl ale Modrák především sociální živel, narkoman a terorista ve stádiu přípravy. Kvůli zradě kumpána Kájíka Vondřicha a spoluhráčky z MIMIKER Táni, Modrák společně s frontmanem kapely Chozém skončí v rukou Bezpečnosti.

Hlavně dříve narození určitě ví, že MIMIKRY nebyla kapela oficiální, nýbrž fiktivní, v sedmdesátých letech vymyšlená do seriálu Třicet případů majora Zemana. Ten byl natočen na zakázku minulého politického režimu a konkrétně cílem 29. dílu nazvaného Mimikry bylo zdiskreditovat v očích veřejnosti undergroundovou scénu, kapely jako THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE vylíčit jako bandy narkomanů, násilníků, čili podvratných živlů patřících za mříže. Ta doba (s honem na máničky) už je naštěstí dávno pryč. Snad díky perzekuci, která byla ze strany STB v tomto seriálu na MIMIKRY vedena, se “kapela” po pádu komunistického režimu stala jakousi legendou, respektive skladba “Bič boží”, která v seriálu zazněla. O jejím autorství se dodnes vedou spory, stejně tak kdo konkrétně tu píseň vlastně nahrál a nazpíval.

Bubeník Modrák má po desítkách konečně svůj merchandise. Ten vychází v “Retro edition” v nákladu pár desítek kusů pro pobavení skalních fanoušků. Těm není třeba vysvětlovat bližší podrobnosti a zdůrazňovat, aby vše brali s patřičným nadhledem ?

Pánská trika a mikiny zipovky s kapucí, které budou k dostání od 18.6., můžete objednávat v Pařátshopu ZDE

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »