PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

KÁJÍK VONDŘICH – Včeličkář

Kájík VondřichKarel Vondřich vulgo Kájík se v sedmdesátých letech minulého století vyskytoval na československé undergroundové scéně zejména ve společnosti kapely MIMIKRY, kterou zásoboval „včeličkami“. Lze usuzovat, že to nebyla postava úplně kladných vlastností. Nakonec to Kájík „otočil do Mnichova“, kde jeho stopy končí, ovšem jeho hlášky i vzhled zůstaly nesmrtelné 😊

Hlavně dříve narození určitě ví, že MIMIKRY nebyla kapela oficiální, nýbrž fiktivní, v sedmdesátých letech vymyšlená do seriálu Třicet případů majora Zemana. Ten byl natočen na zakázku minulého politického režimu a konkrétně cílem 29. dílu nazvaného Mimikry bylo zdiskreditovat v očích veřejnosti undergroundovou scénu, kapely jako THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE vylíčit jako bandy narkomanů, násilníků, čili podvratných živlů patřících za mříže. Ta doba (s honem na máničky) už je naštěstí dávno pryč. Snad díky perzekuci, která byla ze strany StB v tomto seriálu na MIMIKRY vedena, se “kapela” po pádu komunistického režimu stala jakousi legendou, respektive skladba “Bič boží”, která v seriálu zazněla. O jejím autorství se dodnes vedou spory, stejně tak kdo konkrétně tu píseň vlastně nahrál a nazpíval.

Kájík Vondřich má po 45 letech od natočení dílu Mimikry konečně svůj merchandise. Pánská trička vychází v “Retro edition” v nákladu pár desítek kusů pro pobavení skalních fanoušků. Těm není třeba vysvětlovat bližší podrobnosti a zdůrazňovat, aby vše brali s patřičným nadhledem.

Těším se, až si tričko s touto nezapomenutelnou postavou filmového plátna zařadím do svojí sbírky. Pokud se chcete přidat, tričko předobjednávejte v Pařátshopu ZDE pouze v období od 10. do 20. června. 25. června pofičí zásilka k vám. K tričku se samozřejmě dá přiobjednat cokoliv dalšího z Pařátshopu a třeba také uplatnit slevu za předplatné, pokud ji máte nastavenu. Info ZDE.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »