PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

INFORMACE O ROZESÍLÁNÍ 102. ČÍSLA PAŘÁTU

paratmagazine com p102 cz

Ještě když jsem sepisoval začátkem srpna úvodník do minulého vydání Pařátu, byl jsem přesvědčen, že všechno zvládneme za plného provozu a stěhování z východních Čech do Slezska (info ZDE) tradiční vydání Pařátu neohrozí. Na konci srpna už mi ale bylo jasné, že říjnové vydání je zcela nereálné, proto nakonec vyšla zpráva ZDE.

Jak jen mohu, používám množné číslo, Pařát nejsem já, Pařát jsme my, ale co bych komu nalhával a už jsem to i v minulosti nejednou říkal; jsou věci, na které v Pařátu neexistují alternace, protože to za prvé jednak nikdo dělat nebude a za druhé k mnoha věcem nelze přistoupit a za chvíli je začít (z mého pohledu kvalitně) dělat. Takže jsme kvůli mně (úsměv) stáli před rozhodnutím, jestli jedno číslo úplně vynechat a přihlásit se až v prosinci, nebo po skoro dvanácti letech úplně změnit zažité pořádky, kdy Pařát vycházel každý sudý měsíc dvacátého. Rozhodl jsem se pro možnost druhou, a sice změnit ty zažité pořádky a počínaje číslem 102 začne Pařát vycházet každý lichý měsíc dvacátého, což znamená, že v roce 2022 vyjde také šest čísel Pařátu, akorát ne v sudých měsících, nýbrž lichých 20. lednem počínaje. Samozřejmě nikdo o nic nepřijde, nikdo nic netratí, jenom se to celé vzalo, o měsíc posunulo a jedeme dál. To znamená, že pokud vám například roční předplatné mělo končit posledního prosince, skončí po vydání čísla 103 posledního ledna. Snad je vše dostatečně srozumitelné.

Každopádně tohle, prosím, nevnímejte jako omluvu, jde o vysvětlení situace. V této souvislosti bych vás poprosil, abyste, pokud je to aspoň trochu možné, sledovali webové stránky Pařátu. Skoro denně aktualizujeme nejen informacemi o chystaných článcích a rozhovorech, ale právě i o tom, co se u nás děje.

Letošní rok byl takový, jaký byl… Všichni to vidíme kolem sebe. Jelikož je tohle poslední letošní vydání, mohu trochu bilancovat. I letos, už několikátý rok po sobě, Pařát skončí s rekordním počtem předplatitelů, tak vysoké číslo v minulosti nikdy neměl, ale na druhou stranu nebudu zastírat, že se nás netýká zdražování všeho. Jen za letošní rok nám výrobu Pařátu postupně třikrát podražili. Ne o třikrát tolik, ale třikrát o na první pohled drobnou částku, ale v celkovém objemu už je to palba v řádech desítek procent. Proto jsme v Pařátshopu ZDE zavedli kolonku dobrovolného drobného příspěvku. Pokud budete mít pocit, že je vše u nás příliš levné, můžete přispět drobnou částkou navíc. Necháme to na vás. Část používáme na výrobu propagačních materiálů, jak jsme již avizovali, část použijeme za zvýšené pokrytí výrobních nákladů. Předem za vše moc díky, samozřejmě jako první za tu neskutečnou podporu. Jsem moc rád, že to takhle může fungovat. Zrovna před pár dny jsem o tom přemýšlel, když jsem dával rozhovor s Pavlem Balcarem, v němž vypráví o energii mezi kapelou a jejími fanoušky.

1914 je z mého pohledu fantastická kapela a pro Pařát je ctí mít ji na titulní straně. Snad se rozhovor bude líbit, stejně jako další v tomto čísle. A dejte šanci i CD úchyláků z AGGRESSIVE TYRANTS (úsměv).
Příjemný zbytek roku a u Pařátu na viděnou zase v lednu.
Petr Herdron

 

—————————————————————————————————————————

102. číslo Pařátu budeme z Česka posílat 19.-21.11., ze Slovenska v pondělí 22.11. Pro nalistování kompletního obsahu Pařátu klikněte ZDE. Rovnou objednávat můžete v Pařátshopu ZDE Jste-li ze Slovenska, objednávejte rovněž přes formulář v Pařátshopu ZDE Další informace pro slovenské čtenáře najdete ZDE Pokud máte předplatné a budete chtít přibalit něco z Pařátshopu, vybírejte ZDE Poštovné při zaslání čehokoliv z Pařátu je paušální a činí 69 Kč u bankovních převodů a 99 Kč u dobírek, u poštovného na Slovensko je částka 2,99 E.

Pokud máte předplatné doporučenou poštou, během víkendu 20.-21.11. vám dorazí na mail číslo zásilky pro sledování jejího pohybu. Pokud máte předplatné obyčejnou (neregistrovanou) poštou, v případě nedodání nás kontaktujte nejdříve 1.12. Zásilka odeslaná obyčejnou poštou ve dnech 19.-21.11. k vám s největší pravděpodobností doputuje v úterý 23.11. nebo o den později, ale klidně to může trvat i týden, deset dnů. V tomto případě nemá Česká pošta žádný časový rámec a pohyb zásilky nelze sledovat.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »