PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

DISSOLVING OF PRODIGY – Reedice alba Loučení se světem pozemským vyjde symbolicky 23. září

DOP - main flayerAlbum „Time Ruins Also Beauty“ (1997) uzavřelo první část vývojové kapitoly DISSOLVING OF PRODIGY, kapely, která patří k průkopníkům českého death/doomu. Ze sestavy devadesátých let vydržel krom frontmana René Krystyna (dále jako Fusaty) už jen kytarista Richard Minx.  Po odchodu původního vokalisty Pichloče samozřejmě probíhalo i hledání nového zpěváka, ale všechny pokusy skončily ve slepé uličce. Jelikož Pichločových kvalit nikdo nedosahoval, došlo ke zjištění, že pod svícnem je největší tma a Fusaty si ke kytaře přibral i zpěv… v češtině. To proto, že anglickým jazykem nikdy nevládnul a ani se ho učit nechtěl. Zatímco Pichloč valil murmur, Fusaty musel jít s hlasem do výšek, takže to byla velká změna. Hloubku Pichločova hlasu prostě nešlo napodobit. Stejně tak hudba se trochu poměnila, odvalila ze sebe ten ultra pomalý balvan, který v devadesátých letech kapelu symbolizoval.

„Loučení se světem pozemským“ bylo vydáno v červnu 2002 u labelu Crystal Productions jako standard jewel CD box. Krom frontcoveru jsme u této reedice z původní grafiky příliš netěžili, protože mi nadále připadá jako velmi nepovedená.
Součástí digipakové edice jsou také dva bonusy, které nahráli Fusateho kamarádi muzikanti z Havířova a blízkého okolí. S mnohými z nich ve své době sdílel nejen koncertní pódia, ale především společné stoly v občerstvovacích zařízeních (úsměv).

Reedice „Loučení se světem pozemským“ vychází u příležitosti desátého výročí od okamžiku, kdy Fusaty nedobrovolně opustil svět pozemský. Poprvé na digipaku a audiokazetě. Na vinylu 4.7. 2024, v den Fusateho nedožitých 50 let.

K digipaku a MC se samozřejmě dá přiobjednat cokoliv dalšího z Pařátshopu, třeba pánská trička k této události, Ta budou vyrobena pouze na předobjednávky do 17. září. Proč pouze na předobjednávky? Článek ZMĚNA V DISTRIBUCI MERCHANDISE Z DÍLNY PAŘÁTU je k přečtení v Pařátshopu ZDE.

Pakliže nebudete chtít objednávku poslat zásilkovou službou, klidně se můžete zastavit osobně k nám do výdejního místa v Háji ve Slezsku. Podrobnější informace v článku ZDE.

Na jednu objednávku v Pařátshopu lze z tohoto titulu zakoupit pouze jeden kus. Systém je tak nastaven záměrně. V případě zájmu o více kusů z jednoho titulu pište na petr@paratshop.cz a domluvíme se individuálně.

Předplatitelé Pařátu mohou využít věrnostní slevu. Podrobnější informace ZDE.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »