PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

AMATĚRSKÁ SKUPINA PŘÁTEL SONGU MIMIKRY – Dotisk triček

MM-2Hlavně dříve narození určitě ví, že MIMIKRY nebyla kapela oficiální, nýbrž fiktivní, v sedmdesátých letech vymyšlená do seriálu Třicet případů majora Zemana. Ten byl natočen na zakázku minulého politického režimu a konkrétně cílem 29. dílu nazvaného Mimikry bylo zdiskreditovat v očích veřejnosti undergroundovou scénu, kapely jako PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE vylíčit jako bandy narkomanů, násilníků, čili podvratných živlů patřících za mříže. Ta doba (s honem na máničky) už je naštěstí dávno pryč. Snad díky perzekuci, která byla ze strany StB v tomto seriálu na MIMIKRY vedena, se „kapela” po pádu komunistického režimu stala jakousi legendou, respektive skladba „Bič boží”, která v seriálu zazněla. O jejím autorství se dodnes vedou spory, stejně tak kdo konkrétně tu píseň vlastně nahrál a nazpíval.

V roce 2017, po více než 40 letech od vzniku seriálu, nám přišlo zajímavé udělat první merchandise MIMIKRY. Od té doby se trička a mikiny dočkaly už několika dotisků. V souvislosti s vydáním již třetího trika s motivem MIMIKRY, na kterém není nikdo menší než Karel Vondřich vulgo Kájík (tisková zpráva ZDE), vracíme na pár dnů do předobjednávek také červená “trička Choseho”. Předobjednávky v Pařátshopu ZDE probíhají pouze ve dnech 10.-18.6. — 25.6. pofičí trička na vaši adresu. K tričku se samozřejmě dá přiobjednat cokoliv dalšího z Pařátshopu a třeba také uplatnit slevu za předplatné, pokud ji máte nastavenu. Info ZDE.

Pánská trička MIMIKRY vychází v “Retro edition” v nákladu pár desítek kusů pro pobavení skalních fanoušků. Těm není třeba vysvětlovat bližší podrobnosti a zdůrazňovat, aby vše brali s patřičným nadhledem.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »